Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Cine a mai comandat la Mouser ? Păreri...sau chiar comenzi în grup (group buy)

Evaluează acest subiect


Postări Recomandate

10 hours ago, maxente said:

Sa nu uiti sa imi faci calculul la cati bani sa iti dau. Iti transfer cu paypal, ii dai pe privat adresa de mail.

 

Momentan coletu` face naveta intre Franta si Germania... se pare ca se intampla si la case mai mari... :rade:

Lasa banii ca ti-oi zice cand ajunge pachetu`... trimite adresa pe MP sa tiparesc "eticheta" pt. colet... :) 

 

uUEL555.png

Editat de informer
Link spre comentariu

Na ca sa vezi, cu toate ca azi dimineata pachetu` era in FR, acu-i in RO la mine... :) 

Nu stiu daca apuc sa fac pachete maine, cel mai sigur le trimit luni.

@maxente, hai cu adresa aia... :) 

Va scriu pe privat la fiecare cat au costat piesele... de fapt e pretul de pe site + TVA.

Ce mai trebuie platit cand primiti coletele este costul FanCourier-ului (colet + ramburs).

Se poate face economie daca nu trimit cu ramburs ci-mi virati banii... fiecare cum doreste, mie mi-e indiferent. 

Link spre comentariu

Buna seara. Ca sa nu mai deschid alt subiect, intreb aici. Stie cineva daca la TME se gasesc placi de teste de genul celei de mai jos. Eu am cautat pe site dar nu am reusit sa gasesc.  Poate nu am cautat in categoria potrivita. Situl e destul de mare si stufos.

 

cablaj-test-mar-28-1.jpg

 

 

Link spre comentariu
On 5/24/2019 at 10:29 PM, marius_amp said:

Buna seara. Ca sa nu mai deschid alt subiect, intreb aici. Stie cineva daca la TME se gasesc placi de teste de genul celei de mai jos. Eu am cautat pe site dar nu am reusit sa gasesc.  Poate nu am cautat in categoria potrivita. Situl e destul de mare si stufos.

 

Stie cineva daca la TME se gasesc rezistente MELF?

 

MELF-resistors.jpg

Link spre comentariu

Interfata TME mi se pare foarte usoara pe langa altele cum ar fi Mouser.  Deschideti pagina tme si din meniu pe pasi se aleg:  elemente pasive -> rezistente -> rezistente smd, fiecare pas este insotit de imagini deci se gasesc usor componentele la care se cunoaste forma. 

 

https://www.tme.eu/ro/katalog/rezistente-smd-minimelf-0204_100543/

https://www.tme.eu/ro/katalog/rezistente-smd-melf-0207_113469/

Editat de Bandi Szasz
Link spre comentariu
On 5/27/2019 at 3:32 PM, Bandi Szasz said:

Interfata TME mi se pare foarte usoara pe langa altele cum ar fi Mouser.  Deschideti pagina tme si din meniu pe pasi se aleg:  elemente pasive -> rezistente -> rezistente smd, fiecare pas este insotit de imagini deci se gasesc usor componentele la care se cunoaste forma. 

 

Multumesc, nu au valorile ce ma intereseaza.

Link spre comentariu
15 hours ago, alcon said:

 

Multumesc, nu au valorile ce ma intereseaza.

"Stai" prin zona... o sa spun de cate ori fac comanda la Mouser si n-am ajuns la 200RON... ceea ce se poate intampla des, ca io nu prea am rabdare "sa se stranga" :) ... daca te ajuta si esti de acord sa suporti transportul in tara, pun si piesele tale fara nici o problema, ca doar ii si-n interesu` meu... :) 

Link spre comentariu
  • 10 luni mai târziu...
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări