Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

PROFILE VESTEL LCD DE REPARARE 17MBXX


Vizitator

Postări Recomandate

Acum 3 ore, megabit a spus:

Pe stick se formeaza un singur folder , sa zicem downloadprofile.mb110 , (dupa ce se intra mai intai in Service cu M-4-7-2-5 )  si se acceseaza  usb operations , apoi OK.

Fisierele rezultate se trag in folder. Se scoate folderul de pe stick si se creeaza altul ...downloadpq.mb110   si se repeta ... la fel cu downloadspi.mb110.

 

Corect!!!

Link spre comentariu
Acum 13 ore, megabit a spus:

Pe stick se formeaza un singur folder , sa zicem downloadprofile.mb110 , (dupa ce se intra mai intai in Service cu M-4-7-2-5 )  si se acceseaza  usb operations , apoi OK.

Fisierele rezultate se trag in folder. Se scoate folderul de pe stick si se creeaza altul ...downloadpq.mb110   si se repeta ... la fel cu downloadspi.mb110.

 

 

sau cu fisiere in loc de foldere , doar ca trebuie sa le pui terminatia .mb110 , nu sa le denumesti efectiv downloadprofile.mb110 si ele sa fie fisiere text

Link spre comentariu
Acum 5 minute, Tavi a spus:

 

sau cu fisiere in loc de foldere , doar ca trebuie sa le pui terminatia .mb110 , nu sa le denumesti efectiv downloadprofile.mb110 si ele sa fie fisiere text

 

Am si eu un tv cu display spart MB.140  ce fisiere imi trebuie . pentru ca sa salvez fisierele , multumesc

Link spre comentariu
Acum 2 ore, Tavi a spus:

daca mai ai ceva imagine si poti accesa meniul service , fisierele urmatoare (le-am fabricat eu corect )

downloadpq.mb140 · 7 downloads downloadprofile.mb140 · 3 downloads downloadspi.mb140 · 4 downloads

 

Multumesc foarte frumos , deci pe display apare doar dungi ca este crapat foarte tare , dar asta nu ma impedica sa scot fisierele pentru usb , pe aceasta cale ii multumesc colegului Costica LCD ca el ma invatat sa copii pe derost sau cum ii spun eu (pe intuneric) 

 

Horizon 24HL7100H

MB.17MB140

sursa 17IPS61-5

panel VES235WNVC-2D-N12

 

https://files.fm/u/ezyf9s57#sign_up

Editat de Florinel TV
Link spre comentariu

TD Sistems

17IPS20

17mb55

ves400UNDS-03

Am facut un folder cu denumirea MKSQUASHFS si a descarcat un fisier rofix.bin care este atasat si DVR care nu contine nimic si pe care nu l-am pus.Nu am mai descarcat date de la un MB55 su nu stiu daca am procedat corect.Fisierul bin l-am citit cu IC prog si parca ar fi continutul memoriei daca asi fi dat-o jos de pe placa.

https://we.tl/t-992SA3Bffb

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări