Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

O tara ca afara ?


Postări Recomandate

Eu am o alte propunere . Sa punem sef un nene care s - a ocupat cu asa ceva , intr - o tara cu solide , consolidate si recunoscute traditii , obiceiuri si cutume democratice . E din Franta , din binomul care conduce Europa , expert recunoscut si consultant ( pe profil ) la UE . Ne punem bine cu Inalta Poarta ( Brandenburg ) , devenim impartiali la ciomagit ... mai ne scoatem din banii de lefuri ( ca e platit de UE ) , si numai avantaje ( serviciu ) . Ramane sa vedem ( si ) la primire , c'asa - i in tenis ! ( la care ne mai pricepem ... desi nu intotdeauna ) . 

 

https://www.digi24.ro/stiri/actualitate/evenimente/expert-militar-francez-despre-incidentele-din-10-august-poate-ca-nu-ar-fi-fost-rau-ca-jandarmii-sa-fi-intervenit-mai-devreme-986593

 

P .S . - materialul e de la U.M. 24 ... nu pot fi banuiti de tandretzuri guvernamentale , diaspora placuta !

Editat de gauss
Link spre comentariu
6 minutes ago, gauss said:

Eu am o alte propunere . Sa punem sef un nene care s - a ocupat cu asa ceva , intr - o tara cu solide , consolidate si recunoscute traditii , obiceiuri si cutume democratice . E din Franta , din binomul care conduce Europa , expert recunoscut si consultant ( pe profil ) la UE . Ne punem bine cu Inalta Poarta ( Brandenburg ) , devenim impartiali la ciomagit ... mai ne scoatem din banii de lefuri ( ca e platit de UE ) , si numai avantaje ( serviciu ) . Ramane sa vedem ( si ) la primire , c'asa - i in tenis ! ( la care ne mai pricepem ... desi nu intotdeauna ) . 

 

https://www.digi24.ro/stiri/actualitate/evenimente/expert-militar-francez-despre-incidentele-din-10-august-poate-ca-nu-ar-fi-fost-rau-ca-jandarmii-sa-fi-intervenit-mai-devreme-986593

 

P .S . - materialul e de la U.M. 24 ... nu pot fi banuiti de tandretzuri guvernamentale , diaspora placuta !

Omul spune o chestie de bun simt:

Quote

„Un alt principiu este acela că atunci când violenţele au încetat, acţiunea noastră a încetat. Nu folosim forţa excesiv”, mai spune expertul.

 

Pe mine cel m-ai mult m-a enervat dobitocul ala de jandarm care i-a dat un pumn pe la spate in ureche unui barbat care era in statia de tramvai (dupa ce saracu'  in prealabil a fost si gazat de un alt handicapat in uniforma de opresiune). Deci exista jandarmi impotenti si jegosi de ultima speta. 

Link spre comentariu

Pielea crapă și de la pulan :).

Uscăciunea pielii se rezolvă cu un tun cu apă ...

 

Care este secretul ?

Secretul este cum să protestezi " pașnic " fără să incalci ordinea publică ...

 

Acum 16 minute, adrian_pic a spus:

Omul spune o chestie de bun simt:

 

Pe mine cel m-ai mult m-a enervat dobitocul ala de jandarm care i-a dat un pumn pe la spate in ureche unui barbat care era in statia de tramvai (dupa ce saracu'  in prealabil a fost si gazat de un alt handicapat in uniforma de opresiune). Deci exista jandarmi impotenti si jegosi de ultima speta. 

Cine e prost , e prost de mic :) .

 

 

Ăla care a lovit cetățeanul de lângă linia de tramvai era un polițist de la SAS .

O fi fost jandarm , dar  în altă viață .

 

Link spre comentariu
21 minutes ago, Victor said:

Ăla care a lovit cetățeanul de lângă linia de tramvai era un polițist de la SAS .

Mdea, alti oligofreni dopati platiti cu bani grei de la buget. Astia dupa angajare nu mai trebuie sa treaca din cand in cand si niste teste? (cred ca nici jumate nu trec testele psihologice, dar in fine).

 

Oricum nu prea inteleg ce cauta un politist de la SAS (Serviciul pentru Actiuni Speciale) la un miting.

Link spre comentariu
1 minute ago, adrian_pic said:

Mdea, alti oligofreni dopati platiti cu bani grei de la buget. Astia dupa angajare nu mai trebuie sa treaca din cand in cand si niste teste? 

 

Pe 10 august au avut test.L-au trecut cu brio, de asta au si facut exces de zel, iar seful lor a fost avansat.Iata cum unii sunt carcotasi si cred ca jindarii nu dau teste...:rade:

Link spre comentariu
27 minutes ago, Victor said:

Care este secretul ?

Secretul este cum să protestezi " pașnic " fără să incalci ordinea publică ...

Degeaba 100.000 oameni sunt pasnici daca sunt cativa zeci de jandarmi in civil infiltrati printre manifestanti care ii provoaca pe cei in uniforma! S-a vazut clar, ca sambata si duminica nu au fost deloc incidente intre manifestanti si fortele de ordine(desi erau cativa zeci de mii si sambata).  

Link spre comentariu
2 hours ago, VAX said:

... pus pe laude si pe desconsiderarea celorlalti.

Pai, hotaraste-te: laud sau dau cu parul? Logica nu e punctul forte al unei generatii care odata disparuta, va lua cu ea si aceasta obsesie bolnava, eliberand tara.

 

Care e pluralul la "traista cu paduchi"? Acum sunt convins ca sunteti mai multi. 

Link spre comentariu
Acum 29 minute, adrian_pic a spus:

Degeaba 100.000 oameni sunt pasnici daca sunt cativa zeci de jandarmi in civil infiltrati printre manifestanti care ii provoaca pe cei in uniforma! S-a vazut clar, ca sambata si duminica nu au fost deloc incidente intre manifestanti si fortele de ordine(desi erau cativa zeci de mii si sambata).  

E...ai văzut cum se poate manipula o masă de oameni !?Acum, ce faci tu, e  o nesupunere/revoltă față de organele statului!

Așa cum ăia care o avea pe cucuveaua mov la conducere ...făceau ce-i ducea capul ...să bage oameni la puscărie ...așa, ca să dea un exemplu ”de bună purtare”!

Cam asta se întâmplă cu instituțiile statului, dacă li se dă puteri ...mai ales atunci când nu sunt în nici un fel trași la răspundere față de faptele și acțuniule lor!(și sunt ținuți în brațe ...de cei de-afară)

Da ...ce să vă spun eu !?...voi le știți pe toate ...și dacă cei care fac abuzuri, vă convin ...n-aveți nici o reținere să-i susțineți în ceea ce fac!
Dar ... o ”justiție” făcută prin injustiție ...nu e decât începutul unei dictaturi ...un regim de teroare pentru oricine, nu numai pentru opozanții voștrii politici(cum ați crede voi...)

Acum 13 minute, Thunderer a spus:

Logica nu e punctul forte al unei generatii care odata disparuta, va lua cu ea si aceasta obsesie bolnava, eliberand tara.

 

Logica asta de acum ...va fi înlocuită de un gooool absolut în creier!:scarpin

Editat de elmar
Link spre comentariu
16 minutes ago, Thunderer said:

Pai, hotaraste-te: laud sau dau cu parul? Logica nu e punctul forte al unei generatii care odata disparuta, va lua cu ea si aceasta obsesie bolnava, eliberand tara.

 

Care e pluralul la "traista cu paduchi"? Acum sunt convins ca sunteti mai multi. 

Se subantelege ca este vorba de lauda de sine. Esti increzut pana la cer si nu ai respect pentru nimeni. Te tii numai de critici si mistocareala la ce posteaza ceilalti la sectiunea tehnica, dar nu contribui cu mare lucru, sa ne luminezi din strainezia. Mai sunt si altii in categoria asta, care vorbesc pe nas si se stramba la toti forumistii, de le-au luat multi frica si chiar ii cred destepti.

Editat de VAX
Link spre comentariu
Vizitator viobio
Acum 23 minute, adrian_pic a spus:

Degeaba 100.000 oameni sunt pasnici daca sunt cativa zeci de jandarmi in civil infiltrati printre manifestanti care ii provoaca pe cei in uniforma! S-a vazut clar, ca sambata si duminica nu au fost deloc incidente intre manifestanti si fortele de ordine(desi erau cativa zeci de mii si sambata).  

Milițienii nu cred că au fost infiltrați camarazi care fac parte din același sistem opresiv .Pe mine mă amuză felul in care s-au facut de ris papagalii  ....cu tot felul de declarații mincinoase , cum am mai spus ...in ziua de azi trebuie să ai 00 ca să demisionezi , dar citi din ei au 00 ? Sunt jmecheri cind sunt în gașca si au uniforma pe ei , civili.....hai că nu zic .... că e plin forumul de militieni .

Cind ai o vîrstă dar nu ai anii de uniformă ( fiind incaltat si imbracat in uniformă după citeva luni de cursuri , apropo ....civilii ăștia cu uniformă sunt considerati , de camarazii care au școală, un fell de muncitori calificati la locul de muncă din necalificati , oricum mușchii lor minte nu are )   ....ce să faci... aștepți să treacă anii și să incasezi o pensie , dacă demisionezi ....unde te duci să dai cu sapa ? Nu te angajează nimeni nestiind să faci nimic , poate la săpat șanțuri .

Link spre comentariu
37 minutes ago, adrian_pic said:

Degeaba 100.000 oameni sunt pasnici daca sunt cativa zeci de jandarmi in civil infiltrati printre manifestanti care ii provoaca pe cei in uniforma! S-a vazut clar, ca sambata si duminica nu au fost deloc incidente intre manifestanti si fortele de ordine(desi erau cativa zeci de mii si sambata).  

Au facut un kcat cu manifestatia aia. S-a vazut ca majoritatea bucurestenilor au stat acasa si de asta "organili" si-au permis sa faca prostii. Daca mai dansau si dansul pinguinului sau alte chestii care tin de cretinism, atunci chiar nu aveau nici un impact. O manifestatie cu sute de mii de bucuresteni care sa mearga tacuti, chiar furiosi, le-ar da fiori reci celor cativa care se permuta la conducerea tarii din '90 incoace si au distrus complet economia nationala.

Link spre comentariu
Vizitator
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări