Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Mâncarea , încotro ?


Postări Recomandate

Cineva spunea, nu-mi amintesc cine, oricum il stiu demult (din emisiunile tv pe teme agricole), este un medic veterinar cu multa experienta, ca oamenii asa sunt facuti sa consume de toate; iata ce criteriu a gasit, este foarte interesant, spunea ca dantura omului este astfel "conceputa" incat sa aiba caracteristici de pradator, de rumegator, de ierbivor..De altfel denumim "omnivore" animalele care au in meniu aceleasi alimente ca si omul.

Link spre comentariu
Acum 41 minute, gica70 a spus:

Cineva spunea, nu-mi amintesc cine, oricum il stiu demult (din emisiunile tv pe teme agricole), este un medic veterinar cu multa experienta, ca oamenii asa sunt facuti sa consume de toate; iata ce criteriu a gasit, este foarte interesant, spunea ca dantura omului este astfel "conceputa" incat sa aiba caracteristici de pradator, de rumegator, de ierbivor..De altfel denumim "omnivore" animalele care au in meniu aceleasi alimente ca si omul.

 

Hei nea Gică da ghici ce consumă politicienii, asta de la Stalin se trage care ar fi spus membrilor de partid citez "că nu e nici o afacere să mâncați pâine și să faceți căcat trebuie să mâncați căcat și să faceți pâine", din păcate partea doua nu le-a ieșit.

Link spre comentariu
7 hours ago, Victor said:

 

In sfarsit postezi un link care nu dezinformeaza. :) Felicitari ! Dar ce ti-a venit ?

Ce sa vezi.... pe lucul #13 e... cine credeti ? Alcoolul ! :d Beti frate bere pana oti crapa....

 

Link spre comentariu

Victor, dar ce ti-a venit in ultima vreme cu interesul asta fata de mancarea sanatoasa ? :) Sau e doar inca un studiu din ala al tau psihologic ? Adica sa vezi cum reactioneaza oamenii cand afla anumite informatii... Le cred ? Le resping ? Se sperie ? Ii doare in .... ? Se cearta intre ei pt ca au opinii diferite ? Cred ca mai mult asta ultima e, nu ? :rade:

Link spre comentariu

Ok, uite o chestiune mai on topic...

Se dau urmatoarele:

- carnea de porc e cancerigena (nustiu de ce)

- carnea de pasare nu e buna (are antibiotice)

- carnea de somon e cancerigena (ca nu se gaseste salbatic, doar din crescatorie)

- carnea de sardine la conserva e cancerigena (pt ca are BPA)

- vitamina B12 (esentiala vietii) se gaseste doar in carne.....

Puteti intui intrebarea mea ? :d

Link spre comentariu
Acum 7 ore, Giuseppe Bagarella a spus:

Ok, uite o chestiune mai on topic...

Se dau urmatoarele:

- carnea de porc e cancerigena (nustiu de ce)

-................................

Puteti intui intrebarea mea ? :d

Asta???

 

   ''In anul 1999, mama avea de 4 ori varsta ficei, iar in 2007, cand mama va avea varsta pe care tatal o avea in 2003, fiica va avea cu 4 ani mai putin decat jumatate din varsta mamei. Sa se afle in ce an e nascut fiecare''

Link spre comentariu
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări