Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Divagatii politice in an electoral

Evaluează acest subiect


Postări Recomandate

Acum 2 minute, Buimacescu a spus:

Vezi ca antisemitismul poate fi riscant , mai ales pentru astia mici . 

Care nu-i pupa in cur pe evrei, hop este antisemit? Este plin in UE de oameni care doar critica genocidul din Gaza si nu-s absolut deloc antisemiti. Asta a fost tot o jidanie cu acuzarea de antisemitism. Este o golaneala! Am voie sa critic pe oricine doresc ca de aia traiesc in democratie si nu dictatura! 

 

Acum 1 minut, roadrunner a spus:

pai tocmai am scris ca n-are importanta ce esti evreu sau ne-evreu ca nu se schimba nimic in teren.

RR

Eu am pus o intrebare, ai curaj sa raspunzi la aceasta intrebare? 

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 133
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Republicanii din Camera Reprezentanţilor a Congresului SUA au prezentat, miercuri, un pachet de 61 de miliarde de dolari în ajutoare militare pentru Ucraina, o schimbare nesperată de atitudine după ce, vreme de luni de zile, acoliții lui Trump au blocat orice fel de ajutor. De asemenea, un proiect de lege asumat de republicani urmează să ofere Israelului 26,38 de miliarde de dolari în ajutor militar, conform textului legii făcut public de comisiile competente de la nivelul forului american, relatează Times of Israel.

sursa: https://www.digi24.ro/stiri/externe/seful-republican-din-camera-reprezentantilor-cedeaza-si-anunta-ca-va-supune-la-vot-pachete-de-ajutor-pentru-ucraina-israel-si-taiwan-2764277
 

Hopa, s-a marit suma 🤣. O sa ajunga sa le dea intr-un an cat le dadeau in 10! 😂

Link spre comentariu
Chiar acum, roadrunner a spus:

@merck stai mai linistit ca nu dau din banii tai.

RR

Hai ca stii bine ca in final tot din buzunarele noastre pleaca banii. Da, nu pleaca direct din prima, dar noi ajungem apoi sa le acoperim gaura. 

La intrebare imi raspunzi? 🤔

Link spre comentariu
Vizitator
11 minutes ago, merck said:

Hai ca stii bine ca in final tot din buzunarele noastre pleaca banii. Da, nu pleaca direct din prima, dar noi ajungem apoi sa le acoperim gaura. 

La intrebare imi raspunzi? 🤔

Daca intrebi userii din discutie daca sunt evrei , e critica aia democratica din UE , sau e care pe care ?Critici un stat , sau identifici userii din punct de vedere al nationalitatii si religiei ? Poti sa nu raspunzi , nu suntem idioti , chiar daca te duce gandul ca da .

Editat de Buimacescu
Link spre comentariu
Acum 4 minute, roadrunner a spus:

daca-ti rascpund imi promiti ca nu vrei sa-mi vezi si preputzul?

Deci vad un raspuns clar la intrebarea mea sau nu?

 

Acum 5 minute, Buimacescu a spus:

Daca intrebi userii din discutie daca sunt evrei , e critica aia democratica din UE , sau e care pe care ?

Sunt considerat antisemit daca intreb pe cineva daca este evreu??? 

Link spre comentariu
Vizitator

Te macina curiozitatea asta nevinovata?Care ar fi scopul?Nu fi naiv, sau fii .Eu cel putin nu sunt.

Editat de Buimacescu
Link spre comentariu

 merck.Simt un miros de filo...Zic că e ciudat,dat find faptul că,în mod normal,ar trebui să ne doară-n cot afacerile unora în Orientul Mijlociu.

 Pe timpuri RO a câştigat "jucând" pe acolo,dar acum în afară de furnizor de carne de tun nu ne iese nimic!!

 Unde e "haudiofilul" cdinu332?Nu mai văd nimic postat de el.Era "aprig" ṣi la politichie,chit că le cam partizănea!...

Link spre comentariu
Acum 2 ore, merck a spus:

Hai ca stii bine ca in final tot din buzunarele noastre pleaca banii. Da, nu pleaca direct din prima, dar noi ajungem apoi sa le acoperim gaura. 

apropos de banii care-i cheltuiesc americanii cu Israel mi-am adus aminte de un banc...

 

Cica romanul Ion (John) emigrat de ani buni in USA venea la el in sat in fiecare vara si le dadea 100$ la fiecare din sat. In ultima vara le-a dat numai 50$ si tot satul a inceput sa sosoteasca si s-au adunat la primarie. L-au rugat pe primar sa vorbeasca cu John sa vada ce s-a intamplat. John i-a explicat primarului ca s-a schimbat situatia lui financiara pentru ca are doi copii care merg la univesitate si are cheltuieli mai mari. La care primarul zice: Bine bai Ioane am inteles ca merg copii la universitate, dar pe banii nostrii?

RR

Editat de roadrunner
Link spre comentariu
Vizitator
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări