Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Cumpăr Condensatori Electrolitici


Neagu Raul

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 22
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Zile populare

Top autori în acest subiect

Eu lucrez în Craiova şi locuiesc în apropiere, dar de la Adelaida nu cumpăr decât în cazuri excepţionale.Au nişte preţuri absolut nesimţite la unele piese de doi bani.Prefer de obicei să comand stocuri de la alte magazine, din Bucureşti.Ca idee, am avut nevoie de nişte diode Schottky de 5A/100V şi la Adelaida şi Quintrix Craiova erau la 4 Lei, pe când în toate magazinele bucureştene nu depăşeau 1-1,5 Lei....no comment.

Link spre comentariu
Acum 54 minute, validae a spus:

Ca idee, am avut nevoie de nişte diode Schottky de 5A/100V şi la Adelaida şi Quintrix Craiova erau la 4 Lei, pe când în toate magazinele bucureştene nu depăşeau 1-1,5 Lei....no comment.

Mie mi-au cerut 102lei pe 39 de condensatori, cam ca ce am eu aici în anunț (aici am mai mulți dar ca idee) 

Nu sunt atât de disperat să dau 102 lei pe 39 de condensatori

:nebunrau:

Link spre comentariu

Pentru condensatori (dar nu numai) merită de aruncat un ochi și aici :

https://www.unicas.ro/domeniu.php? id_subdomeniu=9

Comanda minimă e 85 lei cu TVA inclus . Eu am luat în urmă cu ceva ani condensatori  , recent nu am mai luat nimic. 

Remarcabil faptul că este indicat producătorul ( chinez, nechinez dar știi cu ce ai de-a face ) lucru care nu se întâmplă la magazinele ieftine.

Editat de UDAR
Link spre comentariu
Vizitator
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări