Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor
Neagu Raul

Cumpăr Condensatori Electrolitici

Recommended Posts

Bună ziua

Aș dorii să cumpăr niște condensatori electrolitici

Dacă se poate de la o singura persoana sau cel puțin jumătate (ca să se merite transportul)

12x 470uf/63v

8x 10uf/100v

8x 1.5uf/~200v

15x 100uf/25v

10x 220uf/63v

8x 1500uf/50v

8x 10uf/400v

2x 4700uf/63v

Neagu.De ce nu iei de la tme.ro?Nu sunt chiar aşa scumpi şi transportul e sub 30 lei.Plus că sunt noi.

Dacă nu ai pretenţii deosebite la firme poţi comanda la Tehnoelectric Oradea.Am cumpărat acum ceva ani nişte electrolitici Low ESR pentru o placă de bază.Au fost buni şi ieftini.

Eu lucrez în Craiova şi locuiesc în apropiere, dar de la Adelaida nu cumpăr decât în cazuri excepţionale.Au nişte preţuri absolut nesimţite la unele piese de doi bani.Prefer de obicei să comand stocuri de la alte magazine, din Bucureşti.Ca idee, am avut nevoie de nişte diode Schottky de 5A/100V şi la Adelaida şi Quintrix Craiova erau la 4 Lei, pe când în toate magazinele bucureştene nu depăşeau 1-1,5 Lei....no comment.

Acum 54 minute, validae a spus:

Ca idee, am avut nevoie de nişte diode Schottky de 5A/100V şi la Adelaida şi Quintrix Craiova erau la 4 Lei, pe când în toate magazinele bucureştene nu depăşeau 1-1,5 Lei....no comment.

Mie mi-au cerut 102lei pe 39 de condensatori, cam ca ce am eu aici în anunț (aici am mai mulți dar ca idee) 

Nu sunt atât de disperat să dau 102 lei pe 39 de condensatori

:nebunrau:

Pentru condensatori (dar nu numai) merită de aruncat un ochi și aici :

https://www.unicas.ro/domeniu.php? id_subdomeniu=9

Comanda minimă e 85 lei cu TVA inclus . Eu am luat în urmă cu ceva ani condensatori  , recent nu am mai luat nimic. 

Remarcabil faptul că este indicat producătorul ( chinez, nechinez dar știi cu ce ai de-a face ) lucru care nu se întâmplă la magazinele ieftine.

Edited by UDAR

Udar.Conzii de la Unicas sunt fabricaţi de JB Capacitors.Firma "mumă" e în Taiwan.Au o bună reputaţie şi la celelalte categorii de conzi,neelectrolitici.

Intrând pe link-ul spre acel site mi-am amintit că am comandat şi eu de la ei nişte componente, am fost mulţumit de calitate/cost.

Acum 21 minute, icar a spus:

Cele mai mici preturi, chiar suspect de mici, le-am vazut la niden.

Condensatorii încep de la 9 bani... sigur nu e ceva țeapă? :))

Acum 6 minute, Neagu Raul a spus:

sigur nu e ceva țeapă?

Intrebarea asta mi-am pus-o si eu. Si preturile mici sunt cam la toate piesele.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.Terms of Use si Guidelines