Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

TV Allview 22ATC5000-F


Postări Recomandate

buna ziua

am luat jucaria asta pentru o matusa singura in varsta (nu e gluma sau pacaleala) de la flanco targoviste si nu raspunde la telecomanda. nu stiu daca e de vina tv-ul sau telecomanda, dar flanco tgv s-a inchis. stie cineva o telecomanda compatibila de la alta firma sau vreo idee? macar sa stiu daca e din telecomanda sau din tv. am prins din taste cateva programe, dar cablul era defect si am prins la prima setare doar cateva. incercand din nou, imi cere un cod, 0000, dar nu poate fi bagat din taste ci doar din telecomanda.

Link spre comentariu

Deschide camera telefonului şi îndreaptă telecomanda cu ledul spre cameră.Apasă orice buton şi observă ledul, dacă emite, trebuie să vezi licărirea lui clar.Dacă nu se vede, nu ai contact bun la baterii sau e o întrerupere undeva pe cablaj, poate chiar ledul..

Link spre comentariu

asta e telecomanda, clipeste ledul vazut in camera telefonului, dar poate nu emite pe frecventa potrivita infrared (am avut o situatie d-asta la un tv nei acum vreo zecei ani, ledul clipea dar telecomanda era defecta)

am vreo varianta, vreo alta marca de telecomanda sau la ce anume sa ma uit la tv?

multumesc

Link spre comentariu

 Am convingerea ca sunt. Dar daca  am ajuns sa intru in dialog cu tine, incep sa am indoieli...

Anormal este cel care nu  reuseste sa exprime prin cuvinte ce are de comunicat , nu cred ca stii ce vreau sa spun!

 

Acum 3 ore, tyty_l a spus:

am vreo varianta, vreo alta marca de telecomanda

 

Televizorul tau cred ca are placa chinezeasca CV9203L-Q24 pe care am intalnit-o si in Vortex ledv24-E19D, poti incerca.

Editat de megabit
Link spre comentariu
Acum 18 minute, megabit a spus:

 Am convingerea ca sunt. Dar daca  am ajuns sa intru in dialog cu tine, incep sa am indoieli...

Anormal este cel care nu  reuseste sa exprime prin cuvinte ce are de comunicat , nu cred stii ce vreau sa spun!

 

 

Televizorul tau cred ca are placa chinezeasca CV9203L-Q24 pe care am intalnit-o si in Vortex ledv24-E19D, poti incerca.

 

 

 

 

merci, o sa vad cum fac rost de o telecomanda de vortex.

 

daca nici asa nu merge, ce-ar mai fi de facut?

 

Link spre comentariu

acum ca nu mai pot iesi din casa, nu stiu daca pot gasi acel quartz, stiu despre ce e vorba. sper sa gasesc curand o telecomanda de vortex, daca nu merge nici aia, inseamna sa pierd garantia tv-ului umbland in el. era o idee sa incerc telecomanda noua la un  vortex, daca gasesc pe cineva apropiat sa aiba asa ceva. am incercat telecomenzi de horizon, philips, smarttech, nu merge, dar n-or fi compatibile.

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări