Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Coduri pentru radiocasetofoane și radio-cd auto


goznerg

Postări Recomandate

Acum 35 minute, siti a spus:

e adevarat ca nu l-am dat la foarte multa lume algoritmul de calcul dar ca orice algo,in timp isi pierde farmecul.....imi aduc aminte acum 5 ani cand l-am descoperit ce nebunie era pe forumuri..... aveai doua posibilitati....Martech/O5 sau bagai coduri in nestire...... unii bagau si cateva sute........

Am tot respectul pentru dumnevoastra :aplauze

am gasit acele postari

dar nu am reusit sa inteleg algo.

desi sunt calculatoare deja

nu am reusit sa fac rost nici de algo nici de calculator

dar cine stie poate intr-o zi .

 

Editat de GOLOGAN
Link spre comentariu
  • Răspunsuri 38,9k
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

  • dan cod

    4036

  • zvasile

    4015

  • profimex

    1228

  • TRIFAN

    1161

Top autori în acest subiect

Imagini postate

1 hour ago, siti said:

e adevarat ca nu l-am dat la foarte multa lume algoritmul de calcul dar ca orice algo,in timp isi pierde farmecul.....imi aduc aminte acum 5 ani cand l-am descoperit ce nebunie era pe forumuri..... aveai doua posibilitati....Martech/O5 sau bagai coduri in nestire...... unii bagau si cateva sute........

Si eu cand aveam baza de date ford V acum 5..6 ani si altii credeau că se poate decoda numai prin dealer seria v si ca nu exista baza ca nu o are nimeni...ce nebunie... ha ha ha 

Editat de Geo2017
Link spre comentariu
12 minutes ago, Geo2017 said:

Citeste modulul FIS se poate Si dupa serie Dar din pacate nu te pot ajuta .vad altii si se invata si ei...daca iti dau codul..

 

Cu riscul de a supara alti colegi ,eu gandesc in felul urmator , daca nu vrei sa muncesti sa citesti FIS, sau nu ai cu ce , nu vad ceva grav de a plati ptr.cod ,asta daca intr-adevar codul dupa serie este si corect.

Link spre comentariu
Vizitator dioda

buna seara 
va rog frumos sa ma ajuta-ti si pe mine ,sa aflu care este codul la doua radio-cd mercedes sprinter
serial number :90047432
serial number :90021728

va multumesc anticipat 

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări