Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Coduri pentru radiocasetofoane și radio-cd auto


goznerg

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 38,9k
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

  • dan cod

    4036

  • zvasile

    4015

  • profimex

    1228

  • TRIFAN

    1161

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Acum 6 ore, maxente a spus:

Nu l-am mai contactat caci nu mai era nevoie. Eram curios de ce lui ii da codul cu 9 in coada si nu cu 6.

 

daca va cerut bani pentru cod atunci probabil ca codul  xxx9 era spus la vrajeala,daca spuneati ca codul este

incorect,(asta dupa ce ati facut plata) el avea o scuza.....''pai probabil a mai fost decodat de cineva inainte si ia schimbat codul'', se mai practica astfel de smecherii...

@Geo2017

cu prima ocazie cand scrii pe forum gen;

Contacteaza.ma in privat daca vrei codul....

codul este xxx9 restul in PM,....

primesti BAN (nu bani) direct

Editat de zvasile
Link spre comentariu
4 hours ago, zvasile said:

 

daca va cerut bani pentru cod atunci probabil ca codul  xxx9 era spus la vrajeala,daca spuneati ca codul este

incorect,(asta dupa ce ati facut plata) el avea o scuza.....''pai probabil a mai fost decodat de cineva inainte si ia schimbat codul'', se mai practica astfel de smecherii...

@Geo2017

cu prima ocazie cand scrii pe forum gen;

Contacteaza.ma in privat daca vrei codul....

codul este xxx9 restul in PM,....

primesti BAN (nu bani) direct

Exact Vasile !

Eu l-am rezolvat intre timp cu ajutorul altui coleg si ii multumesc foarte mult !!!

Nici mie nu mi-a placut faptul cum Geo a pus problema si cum a dat cumva codul gresit intentionat, de asta l-am intrebat de ce da eronat codul sau o portiune din el.

Scuze de offtopic.

Editat de maxente
Link spre comentariu
4 hours ago, zvasile said:

 

daca va cerut bani pentru cod atunci probabil ca codul  xxx9 era spus la vrajeala,daca spuneati ca codul este

incorect,(asta dupa ce ati facut plata) el avea o scuza.....''pai probabil a mai fost decodat de cineva inainte si ia schimbat codul'', se mai practica astfel de smecherii...

@Geo2017

cu prima ocazie cand scrii pe forum gen;

Contacteaza.ma in privat daca vrei codul....

codul este xxx9 restul in PM,....

primesti BAN (nu bani) direct

E nu zău...crezi ca de aia nu mai pot eu...Eu zic sa va vedeti de treaba..Dacă pot il ajut cum pot! Nu vorbiti ce nu stiti cu practici de coduri  la vw...daca am.spus că ala.e codu xxx9 pai ala e după serie..stiu bine ce vorbesc..altii pot sa confirme cate le.am.decodat după serie chiar pe forum...HAI TE ROG BAGA "BAN" ca nu.mi pasa...Ceao...

Ati ajuns "mare" Moderator ce sa spun... cand ajung sus unii nu isi mai vad nasul

..

Editat de Geo2017
Link spre comentariu
La 15.09.2018 la 6:17, Geo2017 a spus:

Contacteaza.ma in privat daca vrei codul....

Regulă asta trebuie aplicata si pe forumurile străine.. unde intra Toti ...fac un cont cer cod si pleaca pentru totdeauna...fac contul doar pentru acel.cod....

Salutare! Detin de mult timp acest cont. Imi pare rau daca dau impresia  ca este facut doar pt un cod..Sunt in lucru la capitolul asta pana voi reuși să descopăr codurile singur. Am reusit si singur uneori. Imi pare rau daca stresez uni colegi,e ultima oara cand mai postez pe topicul asta spre ajutorul meu.. D-le Geo,aveti mesaj în privat. Multumesc mult! 

Link spre comentariu
Acum 8 ore, Geo2017 a spus:

..Dacă pot il ajut cum pot! Nu vorbiti ce nu stiti cu practici de coduri  la vw...daca am.spus că ala.e codu xxx9 pai ala e după serie..stiu bine ce vorbesc..altii pot sa confirme cate le.am.decodat după serie chiar pe forum..

 

 

pai nu are nimeni nimic impotriva ca vrei sa ajuti dar sa o faci pe forum,nu prin mesaje private si alte chestii,

daca nu,stai in banca ta...

Link spre comentariu
Chiar acum, Electro6 a spus:

Salutare! Detin de mult timp acest cont. Imi pare rau daca dau impresia  ca este facut doar pt un cod..Sunt in lucru la capitolul asta pana voi reuși să descopăr codurile singur. Am reusit si singur uneori. Imi pare rau daca stresez uni colegi,e ultima oara cand mai postez pe topicul asta spre ajutorul meu.. D-le Geo,aveti mesaj în privat. Multumesc mult! 

daca erai atent,remarca ''Toti ...fac un cont cer cod si pleaca pentru totdeauna...fac contul doar pentru acel.cod......'' nu era pentru tine,iar daca tot va intereseaza algo puteati citi epromul si nec-ul,cum era recomandarea in post @MoshuLeo,poate gaseati singur codul....

Editat de siti
Link spre comentariu
Chiar acum, GOLOGAN a spus:

 

este un secret foarte bine pastrat

(chear si de prieteni dumneavoastra)

e adevarat ca nu l-am dat la foarte multa lume algoritmul de calcul dar ca orice algo,in timp isi pierde farmecul.....imi aduc aminte acum 5 ani cand l-am descoperit ce nebunie era pe forumuri..... aveai doua posibilitati....Martech/O5 sau bagai coduri in nestire...... unii bagau si cateva sute........

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări