Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

DAEWOO 21Q1T


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 54
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

In imagine sunt dungi de intoarcere si nu mai trebuie reglat din service , trebuie inlocuiti condesatori din BV toti

Acum 3 ore, modoran a spus:

Nici telecomanda Longer ( Bravo ) nu ai ? Am vazut ca exista in baza de date cod pentru telecomanda de service, urcata de utilizatori.

r-30svc e deja in baza de date.

 

2018-03-04.png

Dami si mie programul acesta ca eu nu am acest program multumesc

Link spre comentariu
La 03.03.2018 la 19:03, neagu a spus:

am inlocuit bobina si ci-ul  dupa inlocuire imaginea este  marita cu 4-5 cm (nu se vede scrisul si sigla postului receptionat), cei drept bobina ce am puso acum are ; 3,4 ohmi pe H si 13,2 pe V fata de 12ohmi cat avea originala asa am gasit la magazin, si vreau sa fac reglajul  de dimensiune pe BV.

Fara a intra in meniul service, puteti incerca sa modificati dimensiunea verticala in limite mai largi montand in locul rezistorului R302 (pin 1 si 2 I301) un rezistor de cca 560ohmi serie cu un semiregrabil de 2k7, 3k3 sau 4k7. Se obtine astfel un punct de reglaj manual al dimensiunii verticale.

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări