Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

DAEWOO 21Q1T


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 54
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Domnule Dan, la acest tv a fost defecta bobina de deflexie si  ci din BV, si   am inlocuit bobina si ci-ul  dupa inlocuire imaginea este  marita cu 4-5 cm (nu se vede scrisul si sigla postului receptionat), cei drept bobina ce am puso acum are ; 3,4 ohmi pe H si 13,2 pe V fata de 12ohmi cat avea originala asa am gasit la magazin, si vreau sa fac reglajul  de dimensiune pe BV.

Link spre comentariu

 Mare dreptate ati avut domnule Dan dupa ce am facut intocmai ce a zis dn-ul Florin  in partea se sus a ectanului apar  dungulite pe o portiune de 3cm si nu dispar dar si imaginea este normal jos si narita nitel sus undei si dungile. Cred ca trebuie intrata in servis si facut reglajele, schimbat c-uri cu unii noi in alimentare in BV.

Link spre comentariu

Asta nui o problema ca se poate centra imaginea si hardware si nu doar software cind nu este cu ce ca doar acum nu cumperi telecomanda pentru un tv si dupa so arunci ca nu mai este nevoie de ia , schimba condi electrolitici din bv prima data si daca nu vrea sa dispara dungile revino cu o poza si iti voi da indicatii cum sa faci

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări