Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

LA MULTI ANI ROMANIA ! LA MULTI ANI ROMANILOR !

Evaluează acest subiect


itube

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 80
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Daaa...pe bune!? Chiar o să îţi fac pe plac...şi o să votez pe ăia care o să ne facă să ”trăim” ca-n Germania!Că ăştia am auzit că nu sunt aserviţi ruşilor! :rade:

 

Apropo...parcă mai ştiu unul care zicea că o ”să trăim bine”!Şi tot din ”ăia bunii” se trăgea...

Editat de elmar
Link spre comentariu

Acestia ar trebui sa dea lectii de patriotism romanilor :

CHICHIRĂU COSETTE-PAULA. ABU-AMRA LAVINIA, ÖZMEN OANA-MARCIANA, MARUSSI GEORGE-NICOLAE, SACHETTI GIUSSEPPE-RINO, SEIDLER CRISTIAN-GABRIEL, WAGNER IRINA, SCHUSTER CHRISTIAN, WIENER ADRIAN, KLOYBER SIEGFRIED-DANIEL, VISLOGUZOV RAMONA SABINA ADRIANA

Toti vor sa intre in Parlamentul Romaniei, ca niste "patrioti" adevarati adunati de prin gunoaie si plantati la USR.

Link spre comentariu

Acestia ar trebui sa dea lectii de patriotism romanilor :CHICHIRĂU COSETTE-PAULA. ABU-AMRA LAVINIA, ÖZMEN OANA-MARCIANA, MARUSSI GEORGE-NICOLAE, SACHETTI GIUSSEPPE-RINO, SEIDLER CRISTIAN-GABRIEL, WAGNER IRINA, SCHUSTER CHRISTIAN, WIENER ADRIAN, KLOYBER SIEGFRIED-DANIEL, VISLOGUZOV RAMONA SABINA ADRIANAToti vor sa intre in Parlamentul Romaniei, ca niste "patrioti" adevarati adunati de prin gunoaie si plantati la USR.

Daca au cetatenie Romana atunci nu vad nici un motiv pentru care nu li s-ar acorda o sansa, la urma urmei seful al mare de la comunisti... aaa pardon pesedisti, e un infractor condamnat si totusi se vorbeste despre propunerea lui pentru prim ministru...Sper ca nu ne apucam de discriminari pe tema numelui, cred ca toti implicati in discutia asta au mai mult de 14 ani...LE: Nu arati ca esti Roman patriot folosind o simpla urare o data pe an... zau asa, reamintesc paragraful de mai sus cu varsta...
Link spre comentariu

Daaa e un infractor...care a fost condamnat pentru ...nimic!Şi alţii care au furat ”legal” milioane de euro...sunt curaţi ca lacrima!

Halal justiţie....E clar ca lumina zilei că a fost condamnat politic!Asta, mă face să cred că justiţia nu e orabă ci face jocurile politice a celor care o comandă!

Link spre comentariu

ŞI în urmă cu 4 ani cine îl conducea !?Oare o duceam mai bine atunci!?Ce repede uităm ...

Am ales calea asta ...cu o conducere inexistentă, din cauza dezbinării în care ne aflăm!Se pare că e convenabil pentru hoţi... aşa!

Îşi pot face ”treburile” liniştiţi!

Voi... am impresia, că nu realizaţi că aţi fost conduşi de preşedinţi de o anumită ”culoare ” politică de la iliescu încoace...dar, aveţi tupeul să tot daţi vina pe alţii!

E convenabil aşa ...pe ideia ”hoţul, strigă hoţii!!!”

Editat de elmar
Link spre comentariu

Dar cine va conduce Parlamentul in urmatorii 4 ani ? - si va face curatenie generala peste tot (inclusiv in justitie prin legea raspunderii magistratilor) de pe urma "patriotului" Basescu ?

 

Asteptam cu interes finalizarea procesului cu casele furate ale "curatului" Mutulica.

(reluarea procesului, ca prima decizie nu i-a convenit)

 

Constat cu stupoare ca ziua de 1 decembrie 1918 ca ziua nationala a Romaniei, la unii le pute foarte rau.

Haideti! dati tot afara din voi, NEromanilor, ca sa stim si noi cine sunteti.

Editat de cristiand02
Link spre comentariu

Elmar, pai atunci hai sa adoptam mentalitatea asta pe principiul daca unul a furat noi de ce sa nu o facem? Daca un fost parlament a gresit asta de e nu ar avea voie sa o faca? Asta e argumentul celui iresponsabil, al celui care in loc sa-si asume partea de vina, atrage atentia asupra problemelor altora. As aminti o intelepciune din biblie "de ce vezi paiul din ochiul aproapelui tau si nu vezi barna din ochiul tau?" Dragnea e un infractor care a scapat nepedepsit tocmai pentru ca el si ai lui au influente politice puternice asupra justitiei, prin urmare argumentul cu vendeta politica e complet fals si paranoic.Cristian tu nu esti Roman ci doar o bruta virtuala, tu insuti de descalifici de la orice drept de lectii de morala asa ca las-o moarta si stai jos, vorba lui Thuneder ai nota 4!

Link spre comentariu

Romanul Cristian:

 

-Mariane, parafrazandute pot spune si eu
-Incearca sa fi mai vigilent cand intrii in jocurile
- sa ne dea lectii de prin coclauri departati
-toleranta si stapanide se sine - zicese
-Pretentii sa avem de la conationalii nostrii cand
- civilizatie si patriotism in niciun caz (nu sti ce este aia)
cumsescrie.ro/conjugarea-verbului-a-sti/
eu știu. tu știi. el/ea știe. noi știm. voi știți. ei/ele știu. Imperfect. eu știam. tu știai. el/ea știa. noi știam. voi știați. ei/ele știau. Perfect simplu. eu știui.
Link spre comentariu

Nu obisnuiesc sa imit ideile altora ci spun ce gandesc, deschid ochii ( n-ar strica sa o faci si tu ) si analizez orice situatie asa cum eu gasesc de cuviinta apoi imi formez propriile opinii. Dar in cazul de fata vorbim despre fapte reale si documentate, nu idei copiate, deci din nou ai ratat Cristian. Vreau sa se inteleaga faptul ca nu sunt liberal, nu sunt suporterul lui Iohanis ( care daca a gresit atunci e normal sa plateasca ), nici al lui Basescu sau orice alta personalitate de dreapta, si ei au pacatele lor, in ambele tabere se afla personalitati compromise iremediabil dar care trag cu dintii de farama lor de putere, gasesc ca doar o schimbare dramatica a clasei politice poate rezolva lucruri pe termen lung.

Link spre comentariu
Vizitator
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări