Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Postări Recomandate

On 6/16/2020 at 7:23 PM, nek13 said:

Va salut pe toti!    a incercat cineva sa citeasca K9F1208U0C bga63   13x8,5  cu RT ? eu am incercat ca nand_auto dar nu l face full doar o partitie 

Ceva sugestii sunt bine primite.. Multumesc.

E un simplu nand bga, dupa citire trebuie sa rezulte un bin de 66MB, daca binul e gol inseamna ca algoritmul de citire al RT-ului nu e ok, daca nandul nu e in lista cu terminatia bga63, atunci e de inteles de ce nu-l citeste corect....

De unde ai cumparat adaptorul bga63 si cat te-a costat cu tot cu transport ?. Multumesc

Link spre comentariu
1 minute ago, Costica Tv said:

E un simplu nand bga, dupa citire trebuie sa rezulte un bin de 66MB, daca binul e gol inseamna ca algoritmul de citire al RT-ului nu e ok, daca nandul nu e in lista cu terminatia bga63, atunci e de inteles de ce nu-l citeste corect....

De unde ai cumparat adaptorul bga63 si cat te-a costat cu tot cu transport ?. Multumesc

Alliexpress in jur de 65e cu vreo 3 limit.. 

Link spre comentariu

Merge cu Beeprog-ul, dar costa o caruta de bani numai programatorul, apoi adaptoarele la fel, daca mai poti astepta putin si nu este graba il va adauga si la RT809H, dar va dura un pic, de adaugat il va adauga, eu le-am spus si inca nu am primit raspuns ca nu il va adauga, deci il va pune sigur in lista

Link spre comentariu

Beeprog este deja..sunt si cei  600e pentru adaptor.

Ma gandeam la un programator care stie sa faca nand dupa ID si daca este posibil jtag . 

Si daca da! Care ar fi un pinout pt jtag ?. Gen 9s12 unsecured 4 fire bdm,rst,vcc,gnd nu stiu daca m am facut inteles.

Editat de nek13
Link spre comentariu

Este posibil de exemplu sa pot programa un modul cu nand prin portul usb , Adica : acest modul se update aza prin usb cu un fw aferent pe un stick.

Ma intreb cum poate sa scrie nandu prin usb ?. Tare is curios sa inteleg cum se face acest proiect update to usb ,

Un user pe un forum strain reuseste sa programeze prin usb acelasi modul..  nu inteleg cum , poate  reuseste cineva sa ma lumineze multumesc!

Link spre comentariu
4 hours ago, nek13 said:

Este posibil de exemplu sa pot programa un modul cu nand prin portul usb , Adica : acest modul se update aza prin usb cu un fw aferent pe un stick.

Ma intreb cum poate sa scrie nandu prin usb ?. Tare is curios sa inteleg cum se face acest proiect update to usb ,

Un user pe un forum strain reuseste sa programeze prin usb acelasi modul..  nu inteleg cum , poate  reuseste cineva sa ma lumineze multumesc!

Pune te rog linkul catre forumul strain sa vedem si noi despre ce e vorba acolo.....

Link spre comentariu
On 6/28/2020 at 9:13 PM, Florinel TV said:

Merge cu Beeprog-ul, dar costa o caruta de bani numai programatorul, apoi adaptoarele la fel, daca mai poti astepta putin si nu este graba il va adauga si la RT809H, dar va dura un pic, de adaugat il va adauga, eu le-am spus si inca nu am primit raspuns ca nu il va adauga, deci il va pune sigur in lista

Florine verifica tu la tine in lista daca e vreunul din cele doua microcontrollere STM8S003F3 si N76E003AT20, eu am versiune veche instalata la RT si nici patch-uri instalate....

Vreau sa stiu daca se poate programa cu RT aceste microcontrollere. Multumesc

 

Daca nu suporta RT-ul, totusi cu ce programator mai ieftin se poate citi/scrie cele doua microcontrollere ?

 

https://vivonomicon.com/2018/07/15/the-w1209-a-sometimes-stm8-based-digital-thermostat/

Editat de Costica Tv
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări