Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

TAURUS Transceiver


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 160
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Dupa cum am spus si in topicul celalalt, m-am apucat ( intre timp le-am terminat) de proiectat PCB-urile.Pot sa le execut profesional la o firma dar, asa cum cred ca stiti, pretul/set e invers proportional cu nr. de seturi comandate.Cu cat suntem mai multi cu atat pretul va fi mai mic. Exista si posibilitatea sa iesim mai bine daca o sa comandam la autor.Mentionez ca PCB-urile sunt munca mea ( de proiectare) si nu PCB-uri realizate de autor. Astept si raspunsul autorului pe care l-am contactat pe e-mail.

Link spre comentariu

E o solutie, mai ales daca ne strangem mai multi. Trebuie sa gasim pe cineva care poate face plati pe acolo (eu, deocamdata, nu pot). Hai sa vedem cati ne strangem si apoi vedem ce facem cu piesele. Inclusiv cu cablajele, poate ne ajuta Sir Roger.O zi buna.

Link spre comentariu

E o solutie, mai ales daca ne strangem mai multi. Trebuie sa gasim pe cineva care poate face plati pe acolo (eu, deocamdata, nu pot). Hai sa vedem cati ne strangem si apoi vedem ce facem cu piesele. Inclusiv cu cablajele, poate ne ajuta Sir Roger.O zi buna.

Eu sunt deschis la colaborare. De PCB-uri profesionale nu ne putem atinge decat daca ne adunam cel putin 20. Ar veni in jur de 7 euro/set.
Link spre comentariu

Pare a se gasi aici:adelectrocom.ro/product_info.php?products_id=42804la 18,56 lei. Calea Grivitei 34, Tel. 0727706054, 0788336093L.E. Se angajeaza cineva sa treaca pe acolo si sa cumpere pentru toti? Putem plati direct pe cardul binevoitorului.E bine de vazut si daca e circuit veritabil Motorola (ON Semiconductor).

Link spre comentariu

Daca facem grup buy poti lua diode PIN MPN3700, 6 for $3.00.

N-ar fi o idee rea deoarece am comparat caracteristicile celor 2 diode, BA244 si BA243, si am observat ca BA243 are rezistenta in conductie putin mai mare decat BA244 (diferenta este intre 0,3-0,5ohmi). Acum nu stiu daca acest lucru este deranjant, deoarece nu am mai fososit aceste diode la montajele construite. Poate cineva cu experienta imi spune daca aceasta diferenta denatureaza in vreun fel semnalul care trece prin diode.Multumesc.
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări