Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Monitor LG w2252TQ


Vizitator vladutleon

Postări Recomandate

Vizitator vladutleon

Am un monitor LG W2252 si merge cateva secunde apoi se inchid lampile ... desi diplayul merge daca le aprind el imagine este la ecran .. am schimbat C urile si nimica..

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 16
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

cumpara un inverter cu 4 lampi ; eftin ;;pune tr on of c-e strap alimenteaza la 12v dintrun acumulator si vezi daca lample merg ;chiar chiar daca sint defecte ,se aprind mai slab ; dupa constatare , inlocuesti lampa defecta sa anulezi lampa nu tine mult trebuie schimbata ; nu e mare lucru ;

Link spre comentariu
Vizitator vladutleon

cumpara un inverter cu 4 lampi ; eftin ;;pune tr on of c-e strap alimenteaza la 12v dintrun acumulator si vezi daca lample merg ;chiar chiar daca sint defecte ,se aprind mai slab ; dupa constatare , inlocuesti lampa defecta

da am facut asta am verificat lampile sunt bune asta e ciudat de as gasi o schema cu tensiunile pe ea sa vad ce imi da bn si ce nu ar fi ceva .. ai idee de asa ceva?
Link spre comentariu
Vizitator vladutleon

cum ai verificat lampile ? cu ce ?;;;;vizibil

pai am un invertor de ala pt lampi luat de la un neon de ala de pus in calculator .. si am facut legatura pe cate o lampa si se aprind dar e pt 2 lampi si se vede aiurea doar in 2 lampi
Link spre comentariu

Trafo invertor,defect...incearca sa faci rost de un aparat de masura si ,pune manuta si masoara valorile celor 2 secundare,trebuie sa fie in jur de 1.2K daca nu ma inseala memoria...

99,9% are drepatate colegul popa ionut in ceea ce a spus mai sus!!! Masurararea ohmetrica nu ajuta mult in acest caz;trebuie verificata ...inductanta bobinelor din trafo,dar ,cum s-a spus ,trafo e defect!!!!! :daDaca reusiti sa eliminati protectia,sigur trafo se v-a incalzi .....
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări