Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Invertor sudura ESSETI 174


amudsen

Postări Recomandate

Buna seara,

Vreau sa va cer un sfat legat de invertorul din titlu, initial am cumparat o "bucata" din invertor cu ideea de a refolosi unele din componente pentru constructia unui invertor propriu (am cedat nervos la bobinarea trafului de putere :nebunrau: ), dar vazand ca arata destul de "bine", nu stiu ce sa fac, sa il repar sau sa extrag componente? Ideea ca nu am gasit schema de la invertorul din titlu.

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 7
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Vizitator nuvistor

Ce se vede in foto e tot ce aveti la el ? Lipseste panoul frontal cu comenzile , are un conector cu panglica ce se cupleaza la prima mufa de la marginea placii , iar la surubul de bronz din prima foto ( cel de diametru mare ... ) parca venea un sunt , sper sa nu ma insel . Poate e pe spatele placii . Cred ca e mai greu de reparat fara ele , dar nimic nu e imposibil !

Link spre comentariu
  • 1 an mai târziu...
Vizitator mavf

Hi, I need to know the characteristics of the transformer of the base plate, the grey transformer, my transformes is burning and a need to change it.

 

Best regards

 

Miguel

Please, I need know features and value of the components of the pcb. Thanks.

post-253654-0-13845900-1452945237_thumb.jpg

Link spre comentariu
  • 5 ani mai târziu...
  • 1 an mai târziu...

Salutare tuturor de pe forum... Am aceeasi placa ESSETI 174 si am condensatorul C4, ars complet si nu stiu ce valoare are... stiu doar ca este un condensator de propilen si ca trebuie suport 250V... as fi vesnic recunoscator daca mi-ati putea furniza schema cu valorile ei.... multumesc anticipat.

salutari prieteni

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări