Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

sfat achizitie invertor


Postări Recomandate

Buteliile sint identice la gaze doar robinetul difera intre CO2 si Ar sau Corgon, ultimele il au fara supapa de siguranta.

Grosimea peretelui difera in functie de materialul folosit si presiunea la care este omologata butelia, daca e de 300 bari e mai groasa, scrie pe ea pres max.

Ar trebui sa cautati dupa material, in eneral e stantat pe butelie, ceva de genul 34CrMo4 sau 43CroMo4.

Link spre comentariu

Multumesc. Nu am vazut sa scrie aliajul pe ele, sau poate nu m-am uitat prea atent. Posibil  un cod de cifre si litere ? Pe una scrie parca 23E si pe aia cu verde 25E. Da, de robineti am inteles, sunt absolut identici robinetii. Pe mine m-a incantat ca e solida si groasa...:rade:. Poate il conving pe nenea de la umplere sa bage un kil in plus, macar 16 kile sa fie.:rade:. Nu stiu sa se fi ridicat mai sus de 60 de bari si cand a fost mai cald. Acum, e usor sub 50. Dar, aveti dreptate, de ce sa risc...

   Oricum, acum stau linistit ca nu raman fara gaz.:dsgfds

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări