Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

kit I.P.R.S Baneasa


Vizitator just_dark_semitones

Postări Recomandate

Acum 3 ore, validae a spus:

Cei pe care îi am sunt făcuți la IPRS....mă gândeam că vrei să-l faci ca pe kit-ul original.

Cei comandati vor intra in carcase de condensatori electrolitici IPRS. In felul acesta montajul final va fi exact ca acum 40 ani.

Din pacate, nu am avut grija de electroliticii mei IPRS si acum sunt veritabile Diode Zener de 4,7V... Ar fi trebuit ca la 3-4 luni sa ii supun unui proces de fomatare electrolitica... Dar daca am fost lenes m-am ales cu o cutie de diode zener uriase...

Link spre comentariu

Am pigulit un pic la PCB...

L-am gandit la modul: Condesatoarele electrolitice pot fi axiale, sau se poate monta condensator radial paralel cu placa de cablaj (cu terminale la stanga sau la dreapta) sau condensator radial montat vertical la mijlocul spatiului. Mai am de lucrat... Mi-a iesit si un strap pe care nu mi-l doream. Am incercat ca amplasarea componentelor sa fie cat mai aproape de original. Nici aici nu am reusit 100%... (C6 <> C7)...

Cand am varianta finala, revin ;)

 

Ampli15W_SilkScreen.png

Ampli15W_PCB.png

Ampli15W.zip

Editat de Vittorino
Oare cum se poate opri corectorul automat?
Link spre comentariu
  • 2 săptămâni mai târziu...

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări