Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Amplificator Saba mi 180


Postări Recomandate

BUNĂ ZIUA MĂ CHINUI DE 2 ZILE CU ĂSTA DECI IAM CONECTAT 2 BOXE SI UNA MERGE UNA NU AMÂNDOUĂ BOXELE MERG. CINE VA MIA SPUS CĂ NU MERGE INTRAREA NU STIU DC O INTRARE MERGE UNA NU MERGE CĂ NU VINE CURENT PE IA. PRECIZEZ AMPLIFICATORUL LAM PRIMIT DE LA O RUDĂ CĂL ȚINEA DEGEABA. ACUM PE MINE MĂ INTERESEAZĂ SĂ STIU DC NU INTRĂ CURENT PE INTRAREA AIA O FI ARSĂ DEFECTĂ NU STIU CĂ NU MĂ PREA PRICEP A VENIT CINEVA SI A BĂGAT UN PIC SI MIA SPUS CĂ NU VINE CURENT CĂ NU SA APRINS BECUL DE LA PIC  INTRAREA AIALALTĂ MERGE INTRĂ CURENT PE IA ASTA NU. DACĂ CINEVA MĂ POATE AJUTA SĂ VĂD DC NU INTRĂ CURENT PE IA SAU DC NU MERGE. AM LĂSAT O POZĂ CU INTRAREA DEFECTĂ CEA INCERCUITĂ CU ALB. ASTEPT UN RĂSPUND CONCRET. MULȚUMESC PENTRU ÎNȚELEGERE.

20231210_091049.jpg

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 12
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Zile populare

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Tocmai că nu este intrare, este ieșire către boxe.

Cum ai conectat cablu de la telefon sau sursa de semnal la amplificator?

Butonul de balans este pe poziția mediană?

Pune poze cu partea de mufe RCA se vedem cum ai conectat.

Verifica sau schimba cablul de la tel. la amplificator.

Poate reușești să nu mai scri cu majuscule...

Link spre comentariu
Acum 17 minute, sonic11 a spus:

Tocmai că nu este intrare, este ieșire către boxe.

Cum ai conectat cablu de la telefon sau sursa de semnal la amplificator?

Butonul de balans este pe poziția mediană?

Pune poze cu partea de mufe RCA se vedem cum ai conectat.

Verifica sau schimba cablul de la tel. la amplificator.

Poate reușești să nu mai scri cu majuscule...

Rcaul lam băgat la portul phono totul e pus pe normal. leam conectat amândouă boxele și una merge una nu merge am zis căi boxa de vina și am băgat boxa care merge la port și nu merge poate persoana care a avut amplificatorul a pus plusul la minus și a ars portul ce să spun totul e conectat ok numa merge numa o boxă și domnul cine milea conectat și pus e electronist mia spus totul e ok dar nu e ok că merge doar una și una pauză firele sunt noi totul e nou pe partea de cabluri sper totuși să nu fie bulită ieșirea

Link spre comentariu
Acum 15 minute, AlpHs00 a spus:

Poate e bulita iesirea, daca zici ca domnul electronist a spus ca sunt ok legate. Totusi domnu electronist nu putea face si o proba dupa ce le-a conectat?

Eu am fost plecat a rămas acasă soția ea mia spus că a zis domnul electronist că totul e conectat și gata de funcționare dar nu mia spus că nu merge o boxă vineri dimineața iam dat drumul și ce să vezi nu merge o boxă am zis băi o fi defectă boxa am băgat-o dincolo și a mers am zis e defectă ieșirea sau un condensator ceva. domnul ierea foarte grăbit după ce îmi spune soția a conectat tot foarte repede ia spus e ok totul. ce să spun ruda mea care mi la dat nu a spus nimic de defect acum eu spun asa poate a pus plusul pe minus și minusul pe plus de nu mai merge ieșirea nu știu ce să mai fac tot stau și mă gândesc ce poate fi stricat defect

Link spre comentariu
Acum 37 minute, antonvasileeee a spus:

ESTE STRICATTTTT .

 

COPY-PASTE :de unde ?

3.13 -In postarile voastre incercati sa scrieti CORECT Romaneste .

 

INCHIDETI ACEST TOPIC .

Va rog .

 

Domnule tu spui că nu scriu corect dar tu ști ce greu e să scrii cu un ochi și o mână eu să ști că am ceva probleme de sănătate și nu pot să-mi folosesc o mână și scriu cum pot cu o mână te rog frumos. alți au probleme mai grave de ct mine și se descurcă cum pot scriu mai rău dar se descurcă fiecare cu problema lui. Dar acum nu întrări în povesti legate de sănătate. Eu întreb de iesirea aia cu boxele se poate repara să meargă amândouă boxele nu numa una asta întreb. Nu-mi bat joc de nimeni cu scrisul meu dar am ceva probleme medicale de asta scriu cum pot. Mulțumesc 

Link spre comentariu
Vizitator
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări