Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Sony KD-43X8309C


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 6
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

42 minutes ago, attilaa0 said:

Luati legatura cu userul Sergionel.Este profesionist in Sony.

Corect ! Sergiu e profesionist in orice tv si e cunoscut si respectat de multi...., sunt mai multi care repara Sony.........eu am 13 tv-uri cu ecranul crapat (defect, fisurat....etc) le tin special pentru  probat placile eventual primite de la colegi......

Atentie mare !!!, daca nu aveti tv pe ce sa probati placa reparata, stati linistit....ca eu am patit-o......bineinteles ca am returnat inapoi bani colegului.......................

Deci am primit placa de la un coleg prin posta , era un LG cu scrierea eMMC-ului, am scris softul ISP cu 5 fire (RT809H) ,placa a ajuns la colegul respectiv, dar nu functiona...ulterior i-am trimis bani inapoi prin posta.....

Daca nu ai tv pe ce proba placa, nu va mai incurcati cu va jucati...:rade:

 

Link spre comentariu

Multumesc pentru raspunsuri . Cum facem sa aflu cat costa pentru ca evident, nu este tv-ul meu si trebuie sa discut cu posesorul . 

Pentru Costica spun ca am tv-ul deschis pe masa si intr-adevar de mai multe ori am cumparat  placi nefunctionale din tv-uri "cu ecranul spart"sau scrise gresit ,dar in discutia de aici nu se pune aceasta problema .

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări