Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Tv LED Vortex probleme semnal HDMI


Postări Recomandate

Salutare tuturor.

Am o problema cu acest televizor :

Vortex LED-V24ZH8DCF main CV9202L-X

Nu vrea sa accepte nici un fel de semnal pe HDMI, am incercat cu diverse surse, apare aleatoriu "unsuported signal" apar artefacte fara a afecta osd-ul, apare sursa HDMI, iar artefacte si tot asa...

Mufa este ok, lipituri ok atat in interior cat si in exterior, nu sunt pini distrusi etc, am incercat si cu cabluri diferite, cu chromecast fara succes.

Ce ma sfatuiti ?

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 10
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Acum 3 ore, kotzo79 a spus:

Nu vrea meniu service cu nici un chip, am incercat meniu 1147, meniu 2580 și nu vrea.

Ca și memorie eu am pe placă 24C32 nu 25Q32, am pus un dump de memorie nou însă fără succes.

este si 25q32 cauta bine,sa nu fie sub slot ci+ sau pe spate daca nu ai reusit sa desfaci placa,poti incerca rescrierea memorie spi flash 25q32 ,salvezi continutul celei vechi si rescrii pe una noua,da meniul service cred ca e av(source)2580,daca nu trebuie cautat un dump potrivit

Editat de iuliantv
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări