Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

PSOP44 29F400 ....help meee...


Postări Recomandate

salutare.... am si eu o problema....vreau sa imi fac la masina un sistem de multi map-e de injectie.... eprom-ul din calculator e PSOP44 29F400 .....intrebare.. pot sa pun 3 integrate in paralel si sa le alimentez independent pe fiecare (pe cel care am nevoie)...sau ce alternativa am....

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 22
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Solutia larg raspandita este aceea de a conecta toate cipurile in paralel, cu exceptia pinilor CS (sau OE) si a-l selecta numai pe cel pe care vrei sa-l activezi prin intermediul pinului CS (chip select) sau OE. Toate CSurile se trag la Vcc cu o rezistenta si se trage la masa cu un jumper numai cipul activ. Presupun ca CS e activ in 0.Cirip

Link spre comentariu

Nu ne prea intelegem. Tot la masa ai conectat rezistentele.... :rolleyes: Uite schema atasata. Nu e nevoie sa scoti nimic de pe placa. Calaresti celelalte memorii pin la pin, mai putin CE#. De asemenea, incalzesti si ridici cu o penseta numai CE# de la cipul deja existent, apoi conectezi CE#-urile ca in poza.

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări