Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

O tara ca afara ?


Postări Recomandate

Acum 14 minute, Faust2018 a spus:

Dă meditații dacă te pricepi , fii capitalist .

Să-mi încalc principiile ...pentru câțiva bănuți !?N-ai să vezi!!!

Uite de asta urăsc eu capitalismul ...pentru că singurul principiu respectat, e banul!

Editat de elmar
Link spre comentariu
Vizitator viobio
Acum 1 oră, elmar a spus:

Să-mi încalc principiile ...pentru câțiva bănuți !?N-ai să vezi!!!

Uite de asta urăsc eu capitalismul ...pentru că singurul principiu respectat, e banul!

Nu banul .....un trai decent ! Principiile nu țin de foame , nu te duc in vacanțe , nu îți sigură un nivel de trai decent , ma refer la pricipiile comuniste , virite adinc in cap de tovarășii ideologi , tovarăși care nu credeau in prostiile spuse altora , tovarăși care traiau bine si aveau Dacii negre .

Link spre comentariu

Daaa ...”un trai decent” pe naiba!De aia nu-i mai satură Dumnezeu pe unii de avere!?

Ce ușor știi să dai vina pe ”tovarăși” ...probabil,ascuzând faptul că n-ai nici un principiu valabil ...da ...lamentabil!

Editat de elmar
Link spre comentariu
2 hours ago, Faust2018 said:

Netul este plin de meditatori , garantez că nimeni nu plătește 1leu taxe .

Dă meditații dacă te pricepi , fii capitalist .

Nu ca as fi fricos, dar nu vreau sa am neplaceri de la jegurile din sistem, Am vazut ca au amendat o baba de la tara care gatea ocazional la pomeni cand murea cineva din sat. A reclamat-o un vecin la ANAF, au venit si au facut ancheta sa vada la cate pomeni gatise baba si au pus-o sa plateasca impozit. Era prin vara lui 2014. Am vecini "de calitate", unul mai gunoi ca celalalt.

Link spre comentariu

Dacă nu ”ești bazat” ...las-o moartă!Gândește-te că poți avea și elevi  cu părinți ”de calitate”!:rade:

Unii sunt mai șmecheri nu plătesc sub anumite pretexte(care mai de care mai credibile și mai lacrimogene...”mi-a murit pisica” și alte de-astea)...până la sfârșitul meditațiilor(la examen) și pe urmă ...dacă le ceri banii, te amenință cu fiscul!Nasol....

Editat de elmar
Link spre comentariu
51 minutes ago, elmar said:

 

Ce ușor știi să dai vina pe ”tovarăși” ...probabil,ascuzând faptul că n-ai nici un principiu valabil ...da ...lamentabil!

E greu tov elmar...astia de pe forum sunt grei de cap si nu inteleg ce vrei tu sa le explici.Ma mir ca n-ai obosit deja.Toata stima pt efort.Daca il canalizai pt o cauza mai buna, erai mai castigat, dar cum tu nu umbli dupa castig, da-i inainte tot asa.Bine ca nu te-ai plictisit...eu sincer, cam da, da' nu conteaza.

Link spre comentariu
Acum 1 minut, doru3160 a spus:

E greu tov elmar...astia de pe forum sunt grei de cap si nu inteleg ce vrei tu sa le explici.Ma mir ca n-ai obosit deja.Toata stima pt efort.Daca il canalizai pt o cauza mai buna, erai mai castigat, dar cum tu nu umbli dupa castig, da-i inainte tot asa.Bine ca nu te-ai plictisit...eu sincer, cam da, da' nu conteaza.

Eu mă bucur ...totuși, bine că te înțeleg pe tine! 

Care câștig ...că nu m-am pris!?:freaza:

Link spre comentariu
Vizitator viobio
1 oră în urmă, DjLeco a spus:

Asta cu "averile nesatuilor", cred ca nu o poate contesta nimeni!

Nici frustrarea altora nu o poate contesta nimeni ? 

Link spre comentariu
13 minutes ago, elmar said:

Eu mă bucur ...totuși, bine că te înțeleg pe tine! 

 

Daca n-ai observat, eu nu tin si nici nu insist sa ma inteleaga careva. N-am asa idei clare ca tine. De fapt incerc sa postez cat mai putin pe aici, am observat ca e mai sanatos asa.Dar cand am vazut stradania ta de a propovadui invataturile comuniste, nu m-am putut abtine sa nu-ti spun cat te ''stimez'' pt asta. 

Succes mai departe.

Link spre comentariu

Da de unde ai scos-o pe asta cu ”învățăturile comuniste”?...sunt niste păreri de bun simț(zic eu) și cam atât!

Gata acum, orice nu-ți încape în tiparul tău de gândire ...sunt ”învățături comuniste”!Eu nu m-am grăbit niciodată să calific spusele unora...ei singuri s-au poziționat de-o parte ..acuzându-mă pe mine de....:rade:

Nu știu dece trebuie să fiu eu (băiatul rău...)”comunistul” și tu ”băiatul bun”  capitalistul!?Pentru că așa văd  te poziționezi tu ...față de mine!

Editat de elmar
Link spre comentariu

Pai eu taman am spus ca esti ala bun, doar ca ceilalti sunt tolomaci si nu te inteleg. Eu nici macar n-am incercat, e prea complicat pt mine, deci nu da cu pietre.Si cand nimeni nu intelege ce vrei sa spui, inseamna ca doar tu ai dreptate.Logic, nu?

Editat de doru3160
Link spre comentariu
Vizitator viobio

Îl intreb de domnul prim ministru elmar ....mai trebuie să plătim taxe ? Uite ce frumos risipește banii cititoarea de știri https://m.digi24.ro/stiri/actualitate/social/primaria-capitalei-cumpara-2-000-de-fluiere-cu-78-000-de-lei-989313.

In angro un asemenea fluier costă.....4lei :aut::nerv

Mă intreb ce dracu faci cu 2000 de fluiere ???? :57

Editat de viobio
Link spre comentariu
Vizitator viobio

Ce mă bucur ! https://b1.ro/stiri/politica/lia-olguta-vasilescu-guvern-nevoie-bani-pensii-238698.html

Incepe colapsul , Grecia a scăpat cit de cit , să vedeți ce haos si saracie va fi la noi , pensionarii , urmați cit de curind de bugetari , vor avea pensii și salarii mari pe hirtie , dar să vedem cind vor încasa și acei bani , visteria este goală ! :85 , o să vedeți cum in loc de salariul intreg o să bagi în traistă doar o parte sau nu primești nimic o luna ....trei , o să ai de primit :57

Rectificare bugetară ....probabil pe imprumuturi pe termen scurt cu dobânzi mari :57 sau introducerea de noi taxe si impozite , să vedeți cîti ani vor plăti nepoții noștri toate datoriile facute de demenții ăștia .

Îi sfatuiesc pe cei care sunt tineri sau care nu au cățel și purcel , să își facă boceluța si să isi ia tălpășița de aici , Marea Britanie inca ii mai așteaptă pe unii români , după iesirea definitivă din UE .....nu stiu cum va fi .

Editat de viobio
Link spre comentariu
Vizitator
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări