Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Care cip?

Evaluează acest subiect


Ovidanie

Postări Recomandate

Si eu ce spuneam ? ...

 

http://www.csid.ro/medicamente/ibuprofen-600-comprimate-filmate-600-mg-11734017/

 

Strainii e mai " smekeri " , nu ofera informatii complete asupra compozitiei . Macar cea de zahar ... mai sant si diabetici . Probabil emigrantii si transfugii nu stiu engleza si nu au notiuni minime de farmacologie . Plus alte glume ... gen vorbeste cu doctorul daca esti fumator , sa - ti spuna daca nu mori din cauza de ingestie ibuprofen , pastile comerciale . In fine ...

Editat de gauss
Link spre comentariu

Uite aici Ibuprofen de Delta Dunarii :

 

 

Pe vremuri se mai folosea painea neagra , pentru " conditionare ". Inlatura camforul etc . Cunoscatorii isi ofereau mix - uri cu Carmol si alte adjuvante ... functie de clasificarea competentelor . Ma rog , nici spirtul medicinal nu mai e ce era odata . Acum se folosesc preparate placebo , gen Hexi...ma .

Editat de gauss
Link spre comentariu

https://www.mysupermarket.co.uk/lidl-price-comparison/Medicine/ASDA_Ibuprofen_200mg_Tablets_16.html

Domnule gaus...puneti multe intrebari la al caror raspuns google va poate da raspunsul instantaneu.Este placerea de a comunica sau lipsa cunostintelor de limba engleza?Nu intelegeti ca va judec.Taicamiu nu stia decat rusa ca limba straina, o stia foarte bine, dar degeaba a incercat sa ma invete si pe mine...nu s-a legat.Pe de o parte imi pare rau, o limba in plus nu strica nimanui!

Habar n - am de engleza . Cred ca e evident . Numai ca putini se mai obosesc sa mi - o spuna ... Placerea de a comunica ... limba forumului prezent este romana . Apropo , ce anume din postarile mele v - a provocat asertiunea ? ...

 

" Talk to a pharmacist or your doctor before taking this product if you:

Have asthma, diabetes, high cholesterol, high blood pressure, had a stroke, liver, heart, kidney or bowel problems.

Are a smoker "

 

Aia cu are a smoker ? ... Farmacologia e la fel peste tot . Eu simt idioteniile in orice limba . Facem proba ? ...

 

" o limba in plus nu strica nimanui! "

 

Adevarat ... depinde la ce o folosesti ...

Editat de gauss
Link spre comentariu

Ibuprofen nu stiu sa existe ca " medicament " separat . E doar medicament generic , continut in diferite preparate comerciale . Ketoprofen ( antiinflamator ) , si alte analgezice etc . Chiar si sub denumirea IBUPROFEN , contine si altele ( destule ) . in fine ... In Romania , se vinde si la liber ( legal ) . Unele farmaciste cer reteta ( nu de la rude , cunoscuti sau persoane simpatice si atente ) .

Imposibil sa nu stiti ca se gaseste exact sub acesta denumire pe toate gardurile. Eu cred ca faceti misto de noi, sinteti la curent cu toate conspiratiile galactice si nu ati gasit cu google ibuprofenul in Romania, daca restul lumii nu e accesibil!??

Uite, am cautat si mai am un tub de unguent, cumparat si fabricat exact in UK. Am adus pentru multi cunoscuti in virsta cred ca 100 de tuburi, este mult mai ieftin ca la noi si poti cumpara si o cisterna, nu te intreaba nimeni!

 

Vad ca nu pot pune foto, daca doriti, lasati o adresa de mail si va trimit direct!

Aici nu se pot atasa poze???

 

Se poate cauta si in limba materna!

 

https://www.google.ro/search?q=ibuprofen&rlz=1C1CHBD_enRO740RO740&oq=ibuprofen&aqs=chrome..69i57j0j35i39j0l3.3088j0j8&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Editat de Marele Savant
Link spre comentariu

Mai cititi o data postarea . V - am mai recomandat si cu alte ocazii . Nu cred ca ati inteles nimic .

 

" Chiar si sub denumirea IBUPROFEN , contine si altele ( destule ) . " - m - am autocitat .

 

Am pus si link -ul acesta :

 

http://www.csid.ro/medicamente/ibuprofen-600-comprimate-filmate-600-mg-11734017/ - postul 77 .

 

Ce nu e clar ? ...

Editat de gauss
Link spre comentariu

Draguta, nu o mai coti ca nu sinte elevi la clasa cu nevoi speciale. Ma faci sa imi amintesc de dusmanii care ne-au furat barajele si termocentralele stramosesti. Nu e nici o rusine sa nu stii ceva si nu trebuie sa o cotesti pe dupa toate gardurile in loc sa o lasi cum a cazut sau sa iti recunosti nestiinta in domeniul respectiv! si Ibuprofen se numeste exact substanta de baza: (RS)-2-(4-(2-methylpropyl)phenyl)propanoic acid

 

si am terminat cu consultatiile pe ziua de azi, am un cablaj la corodat si trebuie sa-l gauresc!

Editat de Marele Savant
Link spre comentariu

Si la vara cald ...

 

" Draguta, nu o mai coti ca nu sinte elevi la clasa cu nevoi speciale. " Am citat . Sigur ? ... eu m - as mai gandi ! Barajele si termocentralele stramosesti sa traiasca ... inteleg ca nu au nimic impotriva , si ce cauta p - aici ... ma rog , gusturile ( si viziunile ) fiecaruia ! Hai noroc ! ... ca e nevoie !

Editat de gauss
Link spre comentariu

Gata, m-ati prins. Litera aia lipsa dovedeste tot! Inclusiv ca nu se gaseste medicamentul respectiv care de altfel nici macar nu exista!

 

Apropont, punctele de suspensie se pun cite trei! asa ca sa ma bag si eu in seama, oricum este ultima data cind va mai raspund pe acest topic. Exceptind desigur situatia in care ma injurati de mama sau nevasta. De tata e voie!

Link spre comentariu

Se gaseste ibuprofen, substanta activa. Pana anul trecut le trimiteam ibuprofen 800, recupient cu 100 pastile. Mai nou le trimit blistere cu ibuprofen 600. Asta pe langa diferite antibiotice si crema cu diclofenac 3% respectiv 5%.

Am si eu ibuprofen cu actiune rapida. Pentru actiune ultrarapida pot administra doua, atatea tevi are Baikal-ul...da, fac parte dintre descultii cu IJ.

 

20171127_162343_zpspf0dmufi.jpg

Link spre comentariu
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări