Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Ingelen Geographic


Postări Recomandate

Buna seara,

Urmeaza sa primesc acest radio, atasez doua poze. Ce imi puteti spune despre interior la prima vedere? Din cate vad, lipseste transformatorul de retea. Merita sa ma inham la asa ceva? As avea unde gasi piesele lipsa si meseriasul potrivit pentru el? Multumesc.

post-178216-0-40821100-1465153653_thumb.jpg

post-178216-0-76062200-1465153682_thumb.jpg

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 120
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Urmeaza sa primesc acest radio...                                                               ...    transformatorul sa fie acolo ascuns? 

 

Așteptăm să-l primiți, să-l inspectați și să ne spuneți ce concluzie ați tras vis-a-vis de transformator.

Link spre comentariu

Probabil e un singur mod de a afla cum stau treburile...urmarim cu interes.

Ma indoiesc sa fie ascuns de acel selector,de regula trafurile in acea vreme erau destul de generoase ca marime,nu se puteau masca dupa o placuta din textolit.Am cautat si eu putin pe net ceva poze,dar varianta asta de sasiu n-am gasit-o...probabil trebuie sapat mai adanc.

Link spre comentariu
Vizitator viobio

Este un aparat frumos,cu o scala deosebita,cind ma apucase febra aparatelor antice ( am cam 300 ) as fi dat orictit pe un Ingelen Geografic,acum mi-a trecut.Merita restaurat.

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări