Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Întîlniri periodice ale constructorilor de amplificatoare


Vizitator

Postări Recomandate

Vizitator Miteata Nicolae

Pai poti veni si tu, nu deranjeaza pe nimeni!Sa inteleg ca l-ai cumparat?

Salut dl Dj LecoPot spune ca da sunt fericitul posesor a amplifului digital. Vin cu el dar vreau sal prezinte Dl.Mihai. E cumparat de mine dar munca depusa si efortul nu sunt ale mele.Eu ma mandresc cu el,Mai am o doamna fabricata in romania restaurata pe nume Delia (electromures) Si inca un amplificator radioficare cu linie de 100v care are si iesire de boxa pe 4R putere 240w rms .pana sa vina amplificatorul class d la acesta ascultam . Modelul este Monacor Pa-940 Pe amplificatorul nou cumparat am pus 2 boxe eminence 12" in paralel (4R) 300w Rms buc plus subwoofer 15" 500w 8R .Pentru mine personal e mult peste asteptari ce orice....putere calitate claritate sunet ! Dar nu zic, ca nu as vrea 2+2 Leco v3 in brige plus smps 5kw dar vrabia malai viseasa .Oricum RESPECT PENTRU CEEA CE VA "IESE" DIN MANA DIN PASIUNE SI MULTA MULTA MUNCA DEPUSA .
Link spre comentariu

Salut dl Dj LecoPot spune ca da sunt fericitul posesor a amplifului digital. Vin cu el dar vreau sal prezinte Dl.Mihai. E cumparat de mine dar munca depusa si efortul nu sunt ale mele.Eu ma mandresc cu el,Mai am o doamna fabricata in romania restaurata pe nume Delia (electromures) Si inca un amplificator radioficare cu linie de 100v care are si iesire de boxa pe 4R putere 240w rms .pana sa vina amplificatorul class d la acesta ascultam . Modelul este Monacor Pa-940 Pe amplificatorul nou cumparat am pus 2 boxe eminence 12" in paralel (4R) 300w Rms buc plus subwoofer 15" 500w 8R .Pentru mine personal e mult peste asteptari ce orice....putere calitate claritate sunet ! Dar nu zic, ca nu as vrea 2+2 Leco v3 in brige plus smps 5kw dar vrabia malai viseasa .Oricum RESPECT PENTRU CEEA CE VA "IESE" DIN MANA DIN PASIUNE SI MULTA MULTA MUNCA DEPUSA .

Perfect atunci...pe langa acest amplificator...vreau sa mai aduc doua module IRS3000 modificate pt tensiuni peste +-100v...pana la 120 v. Deci Leco....nu mai avem probleme de alimentare...dc alimentam din sursa ta. La aceste module ar fi frumos sa masuram si puterea debutata pe 2R....care la prima proba....a dat 40 A pe sarcina. Multumesc anticipat.
Link spre comentariu

Masuram ce doreste fiecare, voi aduce dummy load de 2 ohm la 2000W, 4 ohm la 4000W, si de 8 ohm la 300W.

 

Pentru IRS3000 voi avea disponibila o SMPS care ofera +/- 110Vcc forta la 230Vac retea.

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări