Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Onkyo 8850 vs Kenwood 7020


Vizitator Depecher

Postări Recomandate

La boxe este mult mai greu decat la amplificatoare, marea majoritate a boxelor sunt niste lazi cu difuzoare.

Eu ti-asi recomanda niste incinte pe 3 cai bass reflex. eventual si pe coloana.

Mare atentie la tepe !! multe din ele sunt forjate, trosenite, rebobinate.

Boxe SH mai calitative gasesti la Power-Zone , sunt destul de seriosi si ofera si garantie.

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 44
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Vizitator Depecher

Aveti cunostinta de cauza despre acest Equalizer?L-am cumparat cu 70 ron de la un prieten, dar nu am gasit nici o informatie despre el pe net.Cine este firma IMPEL?

post-32122-139829751454_thumb.jpg

post-32122-139829751463_thumb.jpg

Link spre comentariu
Vizitator Depecher

Boxe SH mai calitative gasesti la Power-Zone , sunt destul de seriosi si ofera si garantie.

Ma uit pe site-ul lor in fiecare zi,dar ce boxe imi plac mie sunt pe 4 Ohm si din discutiile de pe acest forum am inteles ca statiile japoneze merg bine cu boxele pe 8 ohm
Link spre comentariu
Vizitator Depecher

Am inteles.Desi isi face treaba binisor inseamna, ca nu stiu eu ce inseamna si poate nu am ascultat ce inseamna un egalizator "adevarat". V-as ruga daca puteti, sa-mi dati ceva marci si modele de egalizatoare care au si au avut "ceva de spus" in era hi-fi.As aprecia m-ai ales pe cei, care le-au trecut prin mana cele recomandate. :da

Link spre comentariu
Vizitator Gnraloo

Boxe SH mai calitative gasesti la Power-Zone , sunt destul de seriosi si ofera si garantie.

Cu toata stima pentru dvs, dar si eu am cumparat un aparat de pe acest site, mi-au spus ca nu a suferit interventii, ca e impecabil etc. Cand colo, tranzistori inlocuiti (adica diferiti de cei din schema!!!).Garantie? O gluma buna, nu mi-au trimis certificatul de garantie nici pana in ziua de azi, ci doar o poza, nici macar scanat. In el scrie ca lipsa lui anuleaza garantia.Seriozitate? Le-am cerut politicos sa-mi inlocuiasca produsul cu unul similar, era pe site. Mi-au spus ca s-a vandut (peste noapte), nu il mai au pe stoc. A reaparut insa dupa cateva zile, identic. Mai sa fie?!Eu nu as mai recomanda nimanui achizitia de scule SH la distanta, pe neascultate, cat despre firma asta...eu sigur nu mai iau ceva de acolo.
Link spre comentariu
Vizitator Depecher

Si eu am cumparat in urma cu vreo 3 saptamani un tuner Integra si nu mi-au trimis nici o garantie in colet.Ma bucur ca functioneaza in parametrii normali.Parerile sunt impartite pe net despre aceasta firma. :84

Link spre comentariu

Am inteles.

Desi isi face treaba binisor inseamna, ca nu stiu eu ce inseamna si poate nu am ascultat ce inseamna un egalizator "adevarat".

 

V-as ruga daca puteti, sa-mi dati ceva marci si modele de egalizatoare care au si au avut "ceva de spus" in era hi-fi.

As aprecia m-ai ales pe cei, care le-au trecut prin mana cele recomandate. :da

Jucaria mea...

 

De remarcat frecventa inferioara si cea superioara.

 

Posted Image

Link spre comentariu
Vizitator Depecher

Am renuntat la Eq-ul IMPEL. :aut: Am achizitionat un Kenwood GE-7030.Deocamdata, este in teste nici nu-i stiu toate functiile.L-am cumparat second-hand.Si acest egalizator va avea pe viitor probleme cu display-ul.Cel putin asa am citit pe site-ul audiokarma.Am hotarat sa imi mai cumpar un pick-up si un deck si ma potolesc.Poate am sa gasesc ceva de la ONKYO sau KENWOOD.Mai rar se gasesc frecventele egalizatorului lui DJ-LECO .Am atasat inca doua poze luate de pe alt site, deoarece eu nu am reusit sa o fac calitativa pe a mea.

post-32122-139829754113_thumb.jpg

post-32122-139829754128_thumb.jpg

post-32122-139829754132_thumb.jpg

Link spre comentariu
Vizitator night elf

...sunt capuri de serie. din aceasi gama cu 8850

Cap de serie la singular sau la plural, capete de serie...Daca vrei sa il articulezi ai capul sau capetele...
de fapt, este ''capi de serie'' !
Link spre comentariu
Vizitator basescut

http://www.eonet.ne.jp/~audio/SH-8075.htmŞi din ce a fost la noi pe piaţă, în anii 90, cel din poză, l-am avut şi merge bine, singurele inconveniente: se cam consumă în timp afişoarele şi sursele merg fierbinţi, boala firmei.

Exista vreun remediu pt a reduce ambalarea termica a transformatoarelor ? ma refer la puntea de diode , filtrare etc...in afara de cea cu o buna ventilare ! ?
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări