Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

tv buntz 1707


Postări Recomandate

  • 4 săptămâni mai târziu...
  • Răspunsuri 76
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

  • 3 luni mai târziu...

Buna ziua. Daca ma puteti ajuta si pe mine cu un dump pentru acest sasiu hx-top 01z.

Televizorul dupa ce e stins nu mai retine programele, si trebuie cautate din nou.

Tot o problema este si faptul ca atunci cand schimb programul acesta se vede foarte rau si dupa 2,3 sec. imaginea se limpezeste si se vede perfect clara. Siasa trebuie sa astept dupa fiecare schimbare de program, cate  3 secunde.

Link spre comentariu

Nu merge nici cu acestea doua , imaginea se si inchide la culoare chiar daca reglez luminozitatea si in plus nu mai merge nici telecomanda.

Am scos un dump de pe un site rusesc cu care merge foarte bine, cauta programele le memoreaza se vede foarte bine ,dar daca opresc televizorul chiar si din telecomanda se pierd din canale, unele chiar se schimba intre ele. Daca dau de ex. pe canalul 20 afiseaza ecran albastru si trebuie sa stau mai multe sec.pana apare programul.

Link spre comentariu

Acolo am o dioda KA33V ,tensiunea pe ea era de 15,5V si scadea treptat .Am inlocuit-o si tensiunea acum e stabila la 32,7V ,iar rezistenta aceea de 10k 2W era devalorizatasi am inlocuit-o.

Nu inteleg de ce nu mai merge telecomanda ,desii emite semnal.

Oricum d-le elmar ati avut dreptate. Va multumesc pentru ajutor.

Editat de alex26
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări