Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Power conditioner(sursa deparazitata)


Vizitator nigel78

Postări Recomandate

Vizitator nigel78

Salut , nu am stiut exact unde sa pun subiectul asta. Well... Un power conditioner adica o sursa deparazitata ,care sa filtreze si sa stabilizeze curentul ,mie mi-ar trebui la 500-600 W. E greu de facut...am inteles ca traful ar fi o problema. Astept ceva ideei , cineva in stare sa faca...etc

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 5
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Vizitator MLGore

pai tu ai deja stabilizare si filtrare dupa trafurile de alimentare, de obicei stabilizatoarele de alternativ se foloseau in foto, pt aparatul de marit ca sa stabilizezi tensiunea pe bec.Sunetul nu se va schimba deloc.

Link spre comentariu
  • 2 săptămâni mai târziu...

Un power conditioner pe langa eliminarea eventualelor variatii ale tensiunii de alimentare, filtreaza si eventualele interferente electromagnetice, zgomote etc.Stabilizarea si filtrarea dupa trafurile de alimentare, de cele mai multe ori, este insuficienta.Se poate face unul pasiv la un pret acceptabil 100E, dar unul cu stabilizare sare de 300E.

Link spre comentariu
Vizitator nigel78

salut, unul pasiv doar de filtrare (se mai poate modifica intre timp sa-l fac si stabilizator , cred ca e o intrebare stupida). da-mi cateva detalii, in ce consta sursa.

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări