Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Rog ajutor statie SONY TA5650


Postări Recomandate

@alexyEste o mare tiganie ca intr-un amplificator sa adaptezi un kit, mai ales in acel amplificator nu vei avea rezultate mari avand radiatoru mic si tensiunea de alimentare mare, Parerea mea este sa il vinzi asa defect cum este sa mai pui ceva bani si sa iti iei ori un amplificator de calitate cu transitori bipolari ori o putere care sa reziste bine la chefuri si petreceri.

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 21
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Incerca sa scoti tranzistorii si sa faci o masuratoare.Dupa cate vad in schema sunt cata doua perechi de finali pe canal.Sunt convins ca a mai scapat ceva iar la tensiunea de alimentare poti merge cu cate o pereche pe canal in 8 ohmi fara abuzuri.Pentru auditii in casa este suficient.Sfatul meu este sa nu vinzi si cand vei avea bani sa il repari.Toate cele bune,Mircea.

Link spre comentariu

Am verificat partea electronica , SPEAKER PROTECTION ,functioneaza perfect , ( releu temporizare,scurt ,si cea termica ) , sincer multumesc ca ma puteti ajuta ,eu am optat prima oara pe Kit amplificator 2X250W ,in care imi permite cu tot radiator sa intre in statie la fix plus un cooler ,dar kitul DIY120 - 120W/4R , se vinde cu radiator si m-ar interesa dimensiunile radiatorului

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări