Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

multifunctionala Epson Stylus DX8400


Postări Recomandate

Am achizitionat un set de cartuse autoresetabile v6.0 T0711-T0714 pentru Epson Stylus DX8400 si nu functioneaza... in sensul ca nu le recunoaste. Se poate rezolva problema asta cumva? Imprimanta o am de cativa ani dar nu am folosit-o destul de putin. Se poate sa aiba moartea programata?

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 3
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Zile populare

Top autori în acest subiect

e imposibil sa nu le vada . am luat si eu cartuse de alea compatibile (si nu e prima data) si in loc sa fac schimbarea cartuselor cu ajutorul meniului din pc le-am schimbat manual. aceeiasi treaba a fost si la mine .... nu le recunostea. m-am dus la tanti de la magazin cu "jalba-n protap" si cartusele gaurite ca... deh le-am montat. tanti foarte de treaba mi-a schimbat cartusele dupa care "gheorghe " adica eu am venit acasa si am folosit meniul ce apare cind te pui sa imprimi ceva . pe meniu e: verifica nivel cerneala si schimba cartusul(astea-s cele mai importante). ii dai pe schimba cartusul , urmezi pasii de acolo si ar trebui sa fie ok . imprimanta mea e epson stylus SX205. cum e din aceeiasi familie/marca meniul ar trebui sa fie identic.asa ca .... vezi ce se intimpla urmand pasii explicati de mine . BAFTA !!

Link spre comentariu

e imposibil sa nu le vada . am luat si eu cartuse de alea compatibile (si nu e prima data) si in loc sa fac schimbarea cartuselor cu ajutorul meniului din pc le-am schimbat manual. aceeiasi treaba a fost si la mine .... nu le recunostea. m-am dus la tanti de la magazin cu "jalba-n protap" si cartusele gaurite ca... deh le-am montat. tanti foarte de treaba mi-a schimbat cartusele dupa care "gheorghe " adica eu am venit acasa si am folosit meniul ce apare cind te pui sa imprimi ceva . pe meniu e: verifica nivel cerneala si schimba cartusul(astea-s cele mai importante). ii dai pe schimba cartusul , urmezi pasii de acolo si ar trebui sa fie ok . imprimanta mea e epson stylus SX205. cum e din aceeiasi familie/marca meniul ar trebui sa fie identic.asa ca .... vezi ce se intimpla urmand pasii explicati de mine . BAFTA !!

Am schimbat cartusele ca la carte, problema asta am avut-o si cu unele cartuse compatibile. Taicameu le-a frecat pana au mers alea compatibile (nu stiu cum a reusit....). Dar din ce am observat ca parere generala, Epsonurile astea is de comă. ...nu stiu ce sa fac.... imi bate prin cap un gand iesit din comun, si anume sa programez eu firmware-ul (pot face asta..) astfel incat sa treaca de secventa cu verificatul chipurilor.
Link spre comentariu

mda ... ciudata treaba .pai daca si alea compatibile te-au frecat la icre...nu-s ce sa mai zic .inseamna ca firma care vinde ... vinde numai pocnitori :sparge: .aici nici macar nu a zis "pis" cind le-am dus cartusele cu "probleme" :rade: .e firma ce face numai asa ceva + toner si alte rahaturi dar e specializata.daca ai cum sa rescrii softul la imprimanta bravo tie !!! :aplauze incearca si varianta asta ca eu am ramas fara idei. bafta !!

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări