Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Restaurante/ Pub-uri/ Terase/Cafenele


Vizitator

Postări Recomandate

Va invit sa postati aici un punct de vedere argumentat despre diferitele restaurante/ pub-uri/ terase/cafenele in care ati fost. Trebuie precizata locatia exacta si o parere cat mai elaborata pentru ca toata lumea sa stii la ce sa se astepte cand se duce acolo.

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 18
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Gradina VeronaLocatie: Bucuresti- Universitate- Romana Am fost acolo intr-o dupa amiaza de vara si marturisesc ca am fost profund dezamagita. Citisem pe net numai lucruri bune despre acest loc si aveam anumite asteptari dar dezamagirea a fost totala. Cu exeptia companiei, nimic nu mi-a placut. Decorul este interesant dar nu cel mai spectaculos(nici macar pe aproape), dar servirea lasa mult de dorit. Dureaza foarte mult pana ti se preia comanda si inca o eternitate pana o si primesti, se incurca comenzile si primesti altceva decat ai cerut, iar bauturile pentru care platesti o suma acceptabila(asta daca nu ti se si umfla putin nota de plata) nu sunt chiar ceea ce te-ai astepta si in mod clar nu au gustul sperat( limonada mea de rodie avea o singura tangenta cu rodia: era rosie). Ramane totusi un loc preferat de multi studenti pentru zilele toride de vara

Link spre comentariu

SILVER CHURCH

 

Elegant, berea este 4 si 5 lei. Am fost acolo de trei ori : de doua ori la concert TRAVKA si ultima oara (acum o saptamana) la lansare de album TOULOUSE LAUTREC. Daca primele doua dati mi-au placut oamenii, ultima oara mi s-a parut ca au fost multi "corporatisti" "de bani gata" care petreceau in grup ca la nunta

 

CLUB A

 

Am fost acolo la doua concerte, PARTIZAN si SUIE PAPARUDE. E destul de dragut, mic si intim. La Suie Paparude simteam ca ma impinge basu'n spate, in perete.

 

FABRICA

 

Destul de jegos, dar dragut. Jegos in sensul pozitiv (daca exista). Este amenajat mai mult decat minimalist, dar ok. Am fost acolo la un concert NISTE BAIETI. Berea parca 5 lei, Absint de 70 grade este 9 lei, Jagger 8 lei parca.

 

WINGS

 

Si aici am fost la un concert NISTE BAIETI. Mare, spatios, chelnerii sunt imbracati in piloti de avion. Luminile de pe scena (de fapt de pe "ecran") sunt groaznice. Cand am fost lacrimam in ultimul hal de la fumul de tigara si luminile alea nenorocite.

 

EL COMANDANTE

 

Aici am fost la concert SARMALELE RECI. Am fost la cel de pe langa Calea Mosilor - este foarte dragut, caramida goala peste tot. Mi-a placut tare mult, dar nu stiu daca din cauza sarmalistilor sau a carciumii in sine.

Link spre comentariu

-Club "Terminus" -langa Hotel Radisson pe Calea Victoriei-str.George Enescu- decor foarte interesant, retro-peste tot, pe pereti asezate pe rafturi, radio-uri pe lampi :freaza: , aparatura veche ca decor, lumina intima, local decent, preturi cam marisoare, dar la limita bunului simt. Clientela de calitate.

-Excalibur -B-dul Mihai Kogalniceanu 3-taverna medievala, preturi decente, clientela interesanta.

-Opium-pe o strada langa Foisorul de Foc-decor aberant(pereti jegosi, cu imitatie de sange si panze de paianjen pictate), personal amabil, preturi studentesti, petreceri nocturne super.

-Caffe Frappe- Str. Piata Amzei- cafenea buna pt. o intalnire de afaceri, vedere la strada de la masa, liniste, curatenie, preturi mici, suficiente locuri libere .

-Green Hours -Calea Victoriei, langa Str. Piata Amzei- local interesant, underground, muzica de calitate, show-uri, teatru de amatori, preturi acceptabile, personal amabil.

Link spre comentariu

Taverna Cafe-Club -Zalau

 

Un loc foarte frumos in care sa iti petreci dupa-amiezile si noptile.

 

Restaurant Serif - Cernavoda

Situat in centrul orasului Cernavoda acest restaurant este un foarte bun loc in care sa descoperi tainele bucatariei turcesti. Poti manca bine si pe saturate si preturi acceptabile. In plus personalul este format din oameni foarte simpatici .

Link spre comentariu
  • 7 luni mai târziu...
Vizitator alexandruchiriac30
Sunt multe in centrul vechi acum..Irish Pub,Curtea Berarilor,Sixitina si sunt preturi decente in unele puburi!Eu lucrez asa mult toata saptamana in depozit pe stivuitor astfel incat aceste iesiri in weekend imi fac tare bine:D
Link spre comentariu
  • 3 luni mai târziu...
Vizitator Mordor

In judetul Suceava,aproape de salina si localitatea Cacica,se invecineaza o alta localitate,Botosana,unde veti gasi un superb Saloon,original 100%.Il confunzi cu cele din vestul salbatic...daca nu ar rasuna manelele.Superb construit numai din lemn,in interior cu un etaj cu balcon interior,intunecat,bautura de toate felurile,peretii impresurati cu imagini pictate western si decorat cu tot felul de vechituri din vestul salbatic,ce dau un aer original,unde te astepti in orice moment sa vezi intrand cowboys...cu exceptia proprietarului,care se simte cowboy,cu trabuc in gura,cizme,blugi,centura cu pistol,palarie etcMisto locul...insa pacat de taranoii manelisti care strica imaginea si atmosfera.Daca ajungeti pe la Cacica,cautati si barul asta,in special spre seara...e mai mare iluzia. :daCand trec mereu pe acolo,beau o bere neagra romaneasca Silxx super rece!!!

Link spre comentariu
  • 10 luni mai târziu...

Eu am descoperit weekend-ul trecut un pub tare in Constanta. H10 Sport Lounge se numeste si este un local dedicat in special iubitorilor de sport. Am mancat cele mai bune pastea acolo si foarte rar gasesti un loc in care pastele chiar sunt bune. Am ramas impresionat de cum este amenajat localul, arata ca nu fan club al lui Gheorghe Hagi. Recomand sa mergeti pe acolo, chiar este un pub pe care merita sa il vizitezi :)

Link spre comentariu
  • 5 ani mai târziu...
Acum 23 minute, StefaniaM a spus:

Eu sunt super fana mancare italieneasca, dar ca lumea facuta, nu mancaruri precongelate si altele. Am gasit un restaurant italienesc in Cluj, Napoli Centrale se numeste, acolo chiar imi place foarte mult. 

Eu cand vreau sa duc pe cineva la un restaurant, in Cluj, cer parerea baietilor mei. Ei intotdeauna ma scot din meniurile mele traditionale ardelenesti. Asta mi-a prins bine atunci cand am plecat prin alte tari si am fost silit, din cauza foamei, sa am alte optiuni.

Eram convins acum 20 de ani ca nu ma voi putea satura niciodata cu macaroane si nu ma voi imbata apoi cu vin. Dar cu timpul mi s-au intamplat amandoua, chiar simultan! :hamac

Link spre comentariu
On 8/12/2018 at 3:33 PM, Toni Marginean said:

Eu cand vreau sa duc pe cineva la un restaurant, in Cluj, cer parerea baietilor mei. Ei intotdeauna ma scot din meniurile mele traditionale ardelenesti. Asta mi-a prins bine atunci cand am plecat prin alte tari si am fost silit, din cauza foamei, sa am alte optiuni.

Eram convins acum 20 de ani ca nu ma voi putea satura niciodata cu macaroane si nu ma voi imbata apoi cu vin. Dar cu timpul mi s-au intamplat amandoua, chiar simultan! :hamac

Am inteles faptul ca nu vei dezvalui locatia(reclama),dar macar poti sa ne spui..zona/cartierul..stra(duta)..?:scarpin Nu de alta,dar simt ..mirosul...de pe..balcon ! PS. La mine,la modul general, poate sa vina ..ORICE(surpriza):mort,vine odata cu: vantul(curent de aer..),..Barza,pasarea care...''aduce...copii,(oare si ..TRIPLETI??, si..FAN COURIER...etc.!!:qetrwe:cadou

Link spre comentariu

 

Acum 10 ore, morocanosul a spus:

Am inteles faptul ca nu vei dezvalui locatia(reclama),dar macar poti sa ne spui..zona/cartierul..stra(duta)..?:scarpin Nu de alta,dar simt ..mirosul...de pe..balcon ! PS. La mine,la modul general, poate sa vina ..ORICE(surpriza):mort,vine odata cu: vantul(curent de aer..),..Barza,pasarea care...''aduce...copii,(oare si ..TRIPLETI??, si..FAN COURIER...etc.!!:qetrwe:cadou

Str. Malinului, nr.27 Cluj - ofera un pahar de jinars asortat cu slanina si branza! Detalii loco. :ewryt45w

Link spre comentariu
  • 6 luni mai târziu...
Vizitator viobio

Care locuiți prin sectorul 6, evitați Urban House, vă rupe capul muzica, mâncarea vine rece, chelnerii suferă de ei. 40 minute am așteptat niște băuturi, mâncarea a venit după aproape o oră. Păcat de banii băgați în locație. Nu veneam in zonă dar făcuse cineva o rezervare...... tot localurile din nord sunt mai ok. 

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări