Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

vreau sa-mi iau un phonic max 1500


Vizitator crysti mm

Postări Recomandate

Vizitator crysti mm

ce imi recomandati sa pun la intrare,avand in vedere ca amplificatorul are nevoie de 1,23mv.am inteles ca direct din placa de sunet nu prea pot sa scot mare lucru. as vrea sa ma lamuriti careva ce ,si cum functioneaza aici,deoarece uni imi spun ca: am nevoie ba de un preamplificator cu zgomot redus,ba un mixer,ba o placa de sunet mai buna. ajutati-ma care stiti.dar ca samnal as vrea totusi sa folosesc calculatorul!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :smt006

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 1
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Zile populare

Top autori în acest subiect

ce imi recomandati sa pun la intrare,avand in vedere ca amplificatorul are nevoie de 1,23mv

paote ai vrut sa scrii 1.23V , si nu mV

 

 

pai cam toate variantele de mai sus erau bune..o alegi cea care iti convine tie cel mai mult...adica un mixer, sau o plca de sunet f buna care sa scoatata atata astea sunt scumpe..

 

asa ca ar ramane un preamplificator care poti sa il faci sau sa il cumperi sub forma de kit de pe undeva, si tu sa ii pui numai alimentarea ,si sa il legi ori in interiorul la statie, sau daca nu intr-o cutiuta mica undeva....

 

placa mea de sunet integrata deabea scoate 0.6V rms....

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări