Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Inlocuire difuzoare


Vizitator ronix4000

Postări Recomandate

Vizitator ronix4000

Stie cineva cu ce as putea inlocui niste difuzoare chinezesti YDD200LPP pe 8 ohmi???? As dori ceva mai de calitate dar nici prea scump.Trebuie sa aiba distanta dintre 2 gauri de prindere diametral opuse de 19,5 mm.Am nevoie de 2 bucati.

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 5
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Vizitator ronix4000

chiar nu are nimeni o alternativa pentru aceste difuzoare.am inteles ca sunt mai multi pe forum care vand difuzoare'....poate reusiti totusi sa-mi oferiti ceva mai bun.

Link spre comentariu
Vizitator ronix4000

astea-s cutiile in care vreau sa montez noile difuzoare in locul unor YDD200LPP.(niste foste unitra de 50W la care le-am facut bass-reflex pe spate cu dimensiunile 66*130 mm)(am uitat sa mentionez ca boxele sunt pe 2 cai - inaltele sunt SAL DTF 10)

Link spre comentariu
  • 1 lună mai târziu...
Vizitator Alexander666

daca ai incinta deja facuta pai iti trebuie niste difuzoare cam cu aceeasi parametri t/s. orice ai pune o sa iasa un mare rahat. daca zici ca boxele sunt unitra e clar ca si chinezariile care le-ai pus tu nu corespundeau.

incearca la http://www.visaton.com

au difuzoare felurite, nu sunt nici scumpe si cred ca poti sa obtii ceva.

cel mai bine este sa faci rost de un dif original de pe unitra, sa le afli parametrii t/s si apoi sa cauti unul cam la fel. Dupa prostia mea sa dai atentie in special la Fs..sa fie aceeasi, Qt de asemenea...(vezi tu de fapt toate conteaza)

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări