Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Problema televizor


Postări Recomandate

am un televizor philips,si are o problema..il deschid,merge el cat merge si apoi se inchide singur si se deschide(tot singur) pe acelasi program foarte repede(inchis deschis cam o data la 2-3 sec)..si face asa destul de mult timp.il inchid de la "buton" cateva minute(chiar zeci) si apoi functioneaza normal...nu stiti ce problema ar putea avea?este dificil de rezolvat?

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 11
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

ai nimerit gresit. ne pricepem in ale electronicii, in ale depanarii radio-tv etc, insa nu

ghicim in stele, in carti,in bobi sau alte cele...ptr a afla ce tv ai tu acasa.

incearca la MAMA OMIDA SRL.

nu crezi,ca ptr a primi ajutorul ce-l ceri , trebuie sa dai informatii amanuntite plus sa respecti

regulile acestui forum?!

"am un televizor philips" sa-l stapanesti sanatos!

altceva nu ne spui( model, sasiu, componente) ...????

astepti sa ghicim noi ( din sutele de modele facute de PHILIPS) cam ce tip de TV este, plus ce este defect in el?. :sparge:

Link spre comentariu

Si ce astepti ? Sa ti-l desfac eu ? Desfa-l ,refa-i lipiturile la trafo linii,daca nu merge, il arunci la gunoi sau te duci cu el la magazin ca-ti dau astia 15% reducere daca o sa cumperi altul. :101

cred ca nu m-am exprimat destul de clar incat sa intelegeti problema.acum televizorul merge(se vede foarte clar,totul e ok),dar cateodata incepe sa se stanga si sa se aprinda singur foarte repede :|...asta se intampla o data la cateva zile.Daca ar fi tubul stricat asa s-ar intampla?culorile nu ar fi afectate? Daca lipiturile de la trafo linii nu ar fi bune(asta cred ca este motivul din cele 2 motive date) nu s-ar intampla asta mai des?...ma gandesc nu cumva sa fie stricat altceva...maine voi desface carcasa si voi reface lipiturile.PS:daca va dati seama care ar fi o posibila problema,da-ti un reply ...multumesc
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări