Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Problema Masina de spălat whirlpool


Postări Recomandate

Bună ziua. Am o mașină de spălat whirlpool al 6 simt model mai vechi.si este prima oara care am probleme cu ea. întra în program care lam ales dar  am observat.la afișaj ca....clipește și o reia de la acelas timp ramas.asta făcând-o în continuare..fără a se mai termina programul  fara sa se mai oprească.Trebui sa ii dau reset..ca sa pot debloca usa și scoate rufele.ma poate ajuta cineva?va rog.

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 6
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Trebuie verificată în primul rând starea periilor de cărbune ale motorului și dacă mașina nu are cumva pompa de evacuare blocată cu obiecte căzute din buzunare (semințe, monede, etc).Verificați și să nu fie închis robinetul de apă sau înfundată sita de la mufa de conectare la apă curentă.Unele mașini au leduri de avarie ce indică astfel de probleme...

Link spre comentariu
Acum 21 ore, valang a spus:

După ce dați reset, rămâne apă în cuvă?

 

Nu.nu rămâne apa în cuva..ultima oara ajunsese la programul de stoarcere și nu mai avea apa în cuva undeva pe la 5 min.ramase și sarea la 7 min..și face acelas lucru într-una fără sa se oprească 

Link spre comentariu
Acum 23 ore, validae a spus:

Trebuie verificată în primul rând starea periilor de cărbune ale motorului și dacă mașina nu are cumva pompa de evacuare blocată cu obiecte căzute din buzunare (semințe, monede, etc).Verificați și să nu fie închis robinetul de apă sau înfundată sita de la mufa de conectare la apă curentă.Unele mașini au leduri de avarie ce indică astfel de probleme...

ultima oara ajunsese la programul de stoarcere și nu mai avea apa în cuva undeva pe la 5 min.ramase și sarea la 7 min..și face acelas lucru într-una fără sa se oprească ..cărbuni.periile sunt undeva la trecut de jumate

Link spre comentariu
1 oră în urmă, Visti a spus:

ultima oara ajunsese la programul de stoarcere și nu mai avea apa în cuva undeva pe la 5 min.ramase și sarea la 7 min..și face acelas lucru într-una fără sa se oprească ..cărbuni.periile sunt undeva la trecut de jumate

 

Cărbuni sunt trecuți de jumate

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări