Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

vortex-led-v-28e22d  tp.s506.pb819 dump ,,oficial,,


Postări Recomandate

are cineva un dump dedicat acestui tv  vortex-led-v-28e22d cu placa tp.s506.pb819 display st2751a01-8 ver.2.1 eticheta t.con si cod t.con mt3151a05-5-xc-5

vreau un dump doar de pe acest tv ,verificat,sau salvat din tv functional

clientul a venit la mine dupa placa ce o aveam pusa in vanzare,32ck600,dar nu mi-a spus ca are alt tv vortex 28e22d,a venit la mine doar cu displayul fara capac,fara telecomanda,placa veche avea defect tot softul,facea restart,si a chinuito omul pana a reusit sa-i crape si sursa ,,e ceva mai in etate si el a crezut ca nu-i tine sursa de face restart, ,de aceea a vrut sa cumpere placa de la mine,acum a lasat tv-ul la mine sa.i pun placa mea si cu softul compatibil cu display si telecomanda,urmand ca saptamana viitoare sa vina dupa el,si cu telecomanda,a batut 100km degeaba,ce sa.i fac daca nu mi-a spus exact care e buba,ca are alt tv,dar cu aceeasi placa,a crezut ca vine la mine o montam si gata,am chinuit ceva softuri,dar nu vreau sa raman fara cablaj memorie spi flash

de aceea doresc un soft testat pe acest tv si telecomanda originala,ale mele au imagine intoarsa si nici nu stiu daca merge telecomanda,am pus si unul de 28ck600 si tot rasturnata e

va multumesc

Editat de iuliantv
Link spre comentariu
  • Răspunsuri 21
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

1 hour ago, iuliantv said:

28kc600 am incercat deja,imagine rasturnata,plus ca nu stiu daca merge telecomanda

Am editat postarea dupa ce am citit mai atent........

 

L-am gasit in colectie, e pentru tv-ul tau, nu mai tin minte daca e salvat de mine si am uitat... sau l-am descarcat de pe undeva..incearca-l ca daca e salvat de mine o sa-ti mearga sigur, daca e cules de pe net nu garantez.....

 

https://files.fm/u/76zg2e5cp

 

 

 

Editat de Costica Tv
Link spre comentariu

ok multumesc

testez mai tarziu si revin cu rezultate

am rescris spi imaginea e corecta,urmeaza sa testez telecomanda longher

1-imagine corecta

2-nu prinde canale de nici un fel,nici analog,nici digital cablu,

3-fiserul de longher nu merge ca si telecomanda

4-merge cod mfy 1027

am incercat binul pe 2 placi diferite ca tuner,una identica cu cea ce a fost a tv-ului,are tunerul intins pe placa ,si una ce are tuner separat ce vine lipit cu picioruse pe placa

mentionez ca placile de test erau perfect functionale inainte de resoftare,doar ca imaginea era rasturnata

Editat de iuliantv
Link spre comentariu

cu scuzele de rigoare ,nu e chiar vina mea,asa a zis propietarul ca sant identice placile,a mea pusa in vanzare  si cu a lui defecta,

a mea e s506.pb819  dar a lui e s506.pb818 in mare parte par identice dar nu e asa 

am incercat si dump VORTEX LEDV-28E16D   s506.pb801 ,imagine corecta,fara canale

ma apuc de cautat sa vad ce placi nelistate mai am,poate gasesc ceva sa se nimereasca

Editat de iuliantv
Link spre comentariu
12 minutes ago, iuliantv said:

cu scuzele de rigoare ,nu e chiar vina mea,asa a zis propietarul ca sant identice placile,a mea pusa in vanzare  si cu a lui defecta,

a mea e s506.pb819  dar a lui e s506.pb818 in mare parte par identice dar nu e asa 

Aseara eram prea obosit si n-am bagat in seama fisierul text din folderul cu arhiva rar, l-am deschis acum si scrie asa: "dump descarcat de la rusi pentru VORTEX LEDV-28E22D cu placa TP.S506.PB818 ", incearca sa repari placa clientului daca tot ai acum dumpul original 

Link spre comentariu
Acum 15 minute, Costica Tv a spus:

Aseara eram prea obosit si n-am bagat in seama fisierul text din folderul cu arhiva rar, l-am deschis acum si scrie asa: "dump descarcat de la rusi pentru VORTEX LEDV-28E22D cu placa TP.S506.PB818 ", incearca sa repari placa clientului daca tot ai acum dumpul original 

prima oara trebuie sa incerc sa-i vand una din placile mele,nu de alta dar de aceea a venit omul,si asa am pierdut destul timp cu ale mele,in caz de nu am ce-i da ,o chinui pe a lui sa vad daca iese,dupa cum am spus a chinuit-o el si nu prea i-mi place sa lucrez dupa unul ce a lasat treaba neterminata,si mai rau a agravat-o,a umblat pe sursa a busit-o,a schimbat si tranzistorul din driver led,mai scriu si soft,si cine mai stie ce ma mai asteapta

Link spre comentariu

 am gasit TP.S506.PB818 intr-un VORTEX LEDV-32ED9D ,am montat-o totul ok ,mai putin imaginea ce era intoarsa,am rescris spi cu dumpul postat de domnul  ,,Costica Tv,, si totul e ok,imagine canale,analog si digital, merge cu cod mfy gbs 1027 ce merge la mai multe tv-uri vortex,exclusiv prostia mea a fost ca m-am luat dupa client ca placile sant identice,ca asa a spus ca sa uitat el pe net sant identice ca cod,placa clientului a ramas in ,,camera de primire,, si in camera de depanare am luat doar placile mele si displayul clientului,

va multumesc tuturor de ajutor,de intentie

Link spre comentariu
  • 2 luni mai târziu...

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări