Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Recomandare multifunctional laser color


Postări Recomandate

Evident ca o caut pe cea mai buna, cea mai ieftina, cea mai mica, cea mai fiabila, cu cele mai multe functii :)

As prefera ceva pana in 2000, nu stiu cat o sa am de printat dar nu ma deranjeaza capacitate mai mare de lucru.

Wi-Fi, ADF cu o singura trecere. Evident vreau cartuse/chip-uri compatibile.

 

Momentan m-am oprit la https://www.brother.ro/printers/laser-printers/mfc-l3770cdw.

 

Alate pareri, recomandari?

Editat de bigpriap
Link spre comentariu
  • Răspunsuri 5
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Zile populare

Top autori în acest subiect

Acum 52 minute, bigpriap a spus:

Evident ca o caut pe cea mai buna, cea mai ieftina, cea mai mica, cea mai fiabila, cu cele mai multe functii :)

As prefera ceva pana in 20000, nu stiu cat o sa am de printat dar nu ma deranjeaza capacitate mai mare de lucru.

Wi-Fi, ADF cu o singura trecere. Evident vreau cartuse/chip-uri compatibile.

 

Momentan m-am oprit la https://www.brother.ro/printers/laser-printers/mfc-l3770cdw.

 

Alate pareri, recomandari?

Consumabilele sunt cam scumpe pentru 1000 pagini:

https://www.brother.ro/supplies/laser/toner/tn/tn243bk

Pe mine ma costa ccam tot atat un cartus original de 38000. Imprimanta este ceva mai barosana si mult mai rapida la scanare, Toshiba e-studio 2555C, a fost cumparata SH si este abuzata zilnic de un an si ceva. Este o varianta de analizat piata de imprimante SH, important este sa fie cumparate de la firme specializate, ce asigura consumabile si mentenanta.

 

Link spre comentariu

Cu cat e de volum mai mare (ca pagini recomandate pe luna dar si fizic) si costul pe pagina e mai mic. Toshiba dumneavoastra  e ... mare pentru mine si la prima cautare pretul second depaseste bine 2000 (am gresit eu punand un zero in plus, am corectat) . Am cautat si second, nu am gasit ceva sa se incadreze, inca.

 

 

Link spre comentariu
Acum 3 ore, bigpriap a spus:

Cu cat e de volum mai mare (ca pagini recomandate pe luna dar si fizic) si costul pe pagina e mai mic. Toshiba dumneavoastra  e ... mare pentru mine si la prima cautare pretul second depaseste bine 2000 (am gresit eu punand un zero in plus, am corectat) . Am cautat si second, nu am gasit ceva sa se incadreze, inca.

 

Am dat toshiba doar ca exemplu, comparativ cu imprimantele noi, am si un Lexmark nou la care tonerul negru este 1500 lei, culorile in jur de 2300 bucata. Am renuntat la Lexmark...

Oricum, nu va luati doar dupa povestile de pe site-urile de vanzari, ca mai sunt si alte costuri, nu doar tonere, mai bine apelati la un magazin local, cei de acolo stiu foarte bine ce imprimante sunt rezonabile.

Link spre comentariu



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări