Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Problema TV VISION TOUCH VTTV AND32


Postări Recomandate

La 12.10.2021 la 11:58, coco a spus:

Salut, @raileanu, cum ai reusit sa pui soft  cu stik-ul pe usb? poti sa pui aici procedura? multumesc

Fisierele trebuie sa aibe aceeasi denumire ca si cel instalat in televizor exemplu ref56 sau 60 etc, si cu terminatia.pkg
Exemplu allupgrade_5510_8G_1G_ref60.pkg poate fi redenumit allupgrade_5510_8G_1G_ref50.pkg etc in caz
ca nu buteaza.
Se pun fisierele intrun usb fat32 si se conecteaza la televizor.
Se conecteaza cablul de retea si daca fisierele sunt corect denumite va buta de pe stick facandusi update.
Ledul power va pulsa in doua culori.
Pentru a intra in meniu service se apasa MENU 1147.
La General Setting-Import/export se poate modifica/importa de pe usb setarile de panou si logoul.
Tot in service meniu se modifica si setarile panoului/ecranului pentru rezolutie culori.

Editat de raileanu
Link spre comentariu
  • 1 lună mai târziu...

pana la urma exista un soft usb ok pentru un Vision touch cu placa de baza TP.MT5510S.PB803?

cu cele de la kazmi.com nu initiaza upgrade..

din ce inteleg , trebuie sa fie REFXX  potrivit, unde xx sunt cifrele pentru tv-ul in cauza.

despre vision touch nu se spune nimic , nicaieri

a mai specificat cineva lucrul asta , aici  

 

Link spre comentariu
On 2/25/2022 at 4:47 PM, mercenarx said:

pana la urma exista un soft usb ok pentru un Vision touch cu placa de baza TP.MT5510S.PB803?

cu cele de la kazmi.com nu initiaza upgrade..

din ce inteleg , trebuie sa fie REFXX  potrivit, unde xx sunt cifrele pentru tv-ul in cauza.

despre vision touch nu se spune nimic , nicaieri

a mai specificat cineva lucrul asta , aici  

 

Eu am reusit sa butez cu acest soft TP.MT5510S.PB803 1366 x768 8G 1G VIVAX.

Se pun fisierele pe un USB si se introduce in TV cu el scos din priza.

Se tine apasata tasta power de la tv si se reconcteaza la priza iar dupa cateva secunde va incepe butarea.

Ce nu mi-a iesit a fost ca nu se potrivea cu ecranul, avea culorile si afisajul incorect si nu am gasit pq profil pentru acel tv.

 

Link spre comentariu
  • 11 luni mai târziu...

 O metodă de postare a pozelor de mare rezoluţie:

Plasaţi fotografia sau fotografiile alese pe desktop-ul PC-ului sau laptopului.La telefon nu e cazul.

Deschideţi aplicaţia din link (https://imgur.com/upload)

Trageţi (drag&drop) imaginile dorite de pe desktop (sau selectaţi manual) în caseta de upload a aplicaţiei.De pe telefon, selectaţi fotografiile dorite manual din dosarul corespunzător (DCIM) sau ,,Imagini,,.

După ce fotografiile s-au încărcat pe site (apare ,,upload complete,,), daţi click dreapta pe fiecare poză şi selectaţi ,,Copy image,,.Fără a închide fereastra aplicaţiei, întoarceţi-vă pe forum şi în postarea topicului, daţi click şi alegeţi ,,Paste,,.

Imaginea va fi copiată ca link direct şi va apărea oricui ca o fotografie reală, nu ca link pe care să dai click pentru vizualizare.

Link spre comentariu
Acum 7 ore, validae a spus:

 O metodă de postare a pozelor de mare rezoluţie:

Plasaţi fotografia sau fotografiile alese pe desktop-ul PC-ului sau laptopului.La telefon nu e cazul.

Deschideţi aplicaţia din link (https://imgur.com/upload)

Trageţi (drag&drop) imaginile dorite de pe desktop (sau selectaţi manual) în caseta de upload a aplicaţiei.De pe telefon, selectaţi fotografiile dorite manual din dosarul corespunzător (DCIM) sau ,,Imagini,,.

După ce fotografiile s-au încărcat pe site (apare ,,upload complete,,), daţi click dreapta pe fiecare poză şi selectaţi ,,Copy image,,.Fără a închide fereastra aplicaţiei, întoarceţi-vă pe forum şi în postarea topicului, daţi click şi alegeţi ,,Paste,,.

Imaginea va fi copiată ca link direct şi va apărea oricui ca o fotografie reală, nu ca link pe care să dai click pentru vizualizare.

Înțeleg ce spuneți .sunt pe telefon și nu reușesc. Am încercat sa inserez link în caseta si nu merge. Am atașat link asa. Daca poate cineva sa mi dea un sfat ce as putea face cu acest tv. Sau dacă e din display unde as gasii unul .mulțumesc! 

Link spre comentariu
  • 3 luni mai târziu...
  • 9 luni mai târziu...

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări