Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Marantz MCR 611-probleme sau nu?


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 20
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

  • 3 săptămâni mai târziu...

Astazi am primit aparatul inapoi de la service. Cu bune si cu rele:

     Bune:

1. Service Emag si Depanero au fost foarte prompti, s-au miscat foarte rapid, au preluat aparatul si l-au adus inapoi;

2. M-au informat permanent despre locul unde se afla si ce se intampla cu el.

3. Pe fisa scrie ca au fost inlocuiti 2 condensatori si ca aparatul e functional.

 

   Rele:

 Aparatul a venit murdar si cu semne pe toate fetele ceea ce arata ca a fost manipulat cu multa neglijenta si nepasare, desi nu e chiar un produs de 2 lei.

 Acum nu mai arata ca e nou, pare vechi si obosit. Nu vreau sa ma gandesc ce e inauntru!

 

Concluzie : Ca peste tot, unii isi fac treaba bine, altii in bataie de joc...asta-i tara noastra!!! 

 

Daca aveam mai mult curaj, il desfaceam si schimbam eu condensatorii. Data viitoare asa o sa fac.

Link spre comentariu

Da cei de la depanero sunt nepasatori (asa am auzit si eu) nu am avut ocazia sa repar dupa ei si nu stiu ce fac si eu spun dupa auzite si acum nu pot sa pronunt in nume de rau despre ei ca nu am cum , acum bine ca sa rezolvat si pe afara poti si tu sal faci curat ca nu cred ca nu poti nu este mare lucru , ei daca au la garantie si sunt destul de multe stau acolo in depozit si nu stau ei sa til curete , ei il repara si gata , normal ar trebui sa til trimita exact cum lai trimis dar asta este

Link spre comentariu

Nu a fost reparat de Depanero, ei nu repara Marantz, l-au trimis in alta parte. Aparatul are urme pe toate laturile produse prin frecare de alte suprafete.

Ma deranjeaza pentru ca eu am doar aparate luate de noi pe care le mentin in stare perfecta.

Repet faptul ca Emag service si Depanero s-au comportat ireprosabil, dar depind si ei de alti oameni cu mai mult sau mai putin chef de munca si respect fata de clienti. Asa cum ati spus si dvs, asta este!

Multumesc pentru pareri si sugestii, stima!

 

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări