Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

lcd CDV ept2001


Postări Recomandate

serie panel:v201v1-t0320-mrttv100.pcbproc.(?): saa52364ps/m3/0104 (saa5264v1.6-20s)nu are sunet. pa iesirea av scoate.o schema, ce serie are ci-ul final sunet?......se alimenteaza cu 12v, se incalzeste normal(?), am 6v pe iesirile pt. difuzoare.........

Link spre comentariu
  • 1 an mai târziu...
  • Răspunsuri 29
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Vizitator saipri

Buna,am acelasi tv lcd cu aceeasi problema , toate merg, audio...de lok, daca cumva tzi-ai rezolvat problema, te rog sa imi spu cum.Multumesc anticipat

Link spre comentariu

Buna,am acelasi tv lcd cu aceeasi problema , toate merg, audio...de lok, daca cumva tzi-ai rezolvat problema, te rog sa imi spu cum.Multumesc anticipat

omul fu de acord sa-i fac o magarie'i-am pus un kit audio si i-am aplicat un potentiometru extern. semnalul af l-am cules de pe un pin al mufei euroscart :smt035
Link spre comentariu

Am avut si eu un TV din asta cu acest defect si l-am facut tinind apasat butonul de volum + in momentul alimentarii si dupa mai multe incercari sunetul a aparut.Interesant banda de pe OSD lucra pentru volum dar el era mut ,dupa ce l-am butonat asa si-a revenit.

Link spre comentariu
Vizitator saipri

Multumesc pentru raspunsurio sa incerc si eu faza cu volum si power, poate reusesc, daca nu...oare sa fie circuitele eeprom sa trebuiasca reprogramate, sau.. cum??? potentiometru nu asi pune pe al. in ultima instantza pun un amplim mai slabut pe scart, incomod, dar ultima solutie.

Link spre comentariu

Problema este in mod sigur de la memorie .Mi-a venit televizorul exact cu acelasi defect si acuma nu mai reusesc nici cum sa il mai fac sa mearga am incercat tot felul de combinatii dar vad ca nu mai vrea ca rindul trecut .Mi-ar place sa stiu cum se intra in service mod (poate ca este blocat ca si pentru Hotel mod)

Link spre comentariu
Vizitator saipri

Da, nu reusesc nicicum, daca gasesc ceva sau gasesti u sa imi dai de stire, merge bine in rest , imi ajunge, dar audio.......pfoaii...sigur de il duc la service imi zice....ca e placa de baza ca trebuie schimbata ca bla bla, nu stiu ce sa fac cu el. :smt010

Link spre comentariu
schema e aici!! :smt018 eu nu o vad am cumparat 20 dvd si nu o vad , dar voi ?.... o vedeti? daca da spuneti cum ati rezolvat tv-ul! pt cei ce vin de pe alte forumri:[reclamatii la D. Vasile"admin"nu directiona unde nu au acces totii userii]Schedule is here! : I do not see one I bought 20 dvd and not see one, but I ?.... one see? If you say yes how do you solve your tv!Vasile claim to D. 'admin'nu where they have direct access all users
Link spre comentariu
I'm sorry Mr. TV1, but do not think that this forum will make to be impartial as long as you have helped him all that had need you!
[iuli]boy's pnsory!the trays daddy is a materialist, meaning the man who does not want money then, what others need you, I will not help ...? I'm Olympiad to mate and languages, help the all, .. and they are small. Why cistigati of this, I convinced daddy to give up competing forum with trays, pt. not to have problems on this forum, and wiped mine.VOI to do what? ajutativa! Daddy only repairs we intretine.acum write in English, will write tomorrow in Romanian, learn Daddy!
Link spre comentariu

schema e aici!! :smt018 eu nu o vad am cumparat 20 dvd si nu o vad , dar voi ?.... o vedeti? daca da spuneti cum ati rezolvat tv-ul!

Nu vezi schema fiindca ti-ai sters profilul de vreo luna si mai bine de pe acel forum(ai dat click pe ''Delete this account'').Trebuie sa te inregistrezi din nou cu acelasi username.Pana acum ceva vreme figurai ca Guest pe forum chiar m-am mirat atunci ;acum am verificat si nu mai esti deloc,problema e ca s-a sters si tot ce ai uploadat pe forum.Cind vine Tavi din concediu contacteaza-l pentru rezolvarea problemei.
Link spre comentariu
Vizitator saipri

H-LCDVD2001, este un tv hyundai.....cel cu care am eu problema este CDV-EPT2001, au aceasi placa de baza?? sau cum?? Se pot repara LCD-urile asta cumva ?? :smt011

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări