Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

O noua provocare...


feri.visky

Postări Recomandate

Este nevoie de un singur ax... Eu am simulat una, ca să pot aprecia dacă cotele permit montarea şi rotire bobinei şi este OK. Urmează piuliţele rotunde pentru condensatorul variabil (6 bucăţi pentru cheie  plus 6 bucăţi crestate). Restul încerc să le fac la Arad: Axele, lagărele filetate şi şaibele filetate sper să reuşesc. Dar dacă vreţi să le faceţi cu mare plăcere şi mulţumire şi mai mare.... :)  O să vă trimit desenele...

Link spre comentariu
Acum 2 minute, feri.visky a spus:

Este nevoie de un singur ax... Eu am simulat una, ca să pot aprecia dacă cotele permit montarea şi rotire bobinei şi este OK. Urmează piuliţele rotunde pentru condensatorul variabil (6 bucăţi pentru cheie  plus 6 bucăţi crestate). Restul încerc să le fac la Arad: Axele, lagărele filetate şi şaibele filetate sper să reuşesc. Dar dacă vreţi să le faceţi cu mare plăcere şi mulţumire şi mai mare.... :)  O să vă trimit desenele...

Buna ziua domnule Viski,

Astept desenele si am sa va spun exact ce piese pot face si ce nu. 

Ce facem cu placile condensatoarelor variabile? Mie mi se par cam greu de facut. Aveti desenele lor?

Cu stima

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări