Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Laptop HP Compaq 620


nostromo

Postări Recomandate

Vand sau astept oferte de reparatii :
 
Laptop HP Compaq 620 cu procesor Intel® Celeron® Dual-Core T3100 1.9GHz, 2GB, 320GB
 
Descriere
=========
 
HP 620, 15.6"" LED-backlit HD BrightView (1366 x 768), Intel® Celeron® Dual- Core T3100(1.9Ghz, 1 MB cache),
 Video Intel GMA 4500MHD, RAM 2 GB 1333 MHz DDR3(1x2GB, 1 slot liber) dual-channel support 4GB max, 
HDD 320GB 5400rpm, DVD+/-RW SuperMulti DL LightScribe, Secure Digital, Boxe mono, Microfon integrat, Webcam 2MP, 
LAN 10/100, Wireless Intel 802.11a/b/g/n, Modem 56k, Bluetooth 2.1, no fingerprint, 
3xUSB 2.0/Express Card 34mm/VGA/HDMI/headphone/line-out/mic/RJ-45/RJ-11, Culoare Gri, Tastatura antistropi , 
TouchPad cu scroll, Baterie 6 celule(5ore), Adaptor 65w, Greutate 2.36Kg, 37.2 x 25.0 x 2.8 cm
 
 
Laptopul a fost scapat pe jos , display - ul este distrus , se aprinde alb si cu o pata neagra cand apesi butonul
Power , se tureaza coolerul de la procesor si cam atat .Este spart si capacul inferior al laptopului.Astept oferte
de reparatie in limita bunului simt sau o oferta de pret sa-l dau asa cum este acum . Vine insotit si de
 alimentator si baterie ca noua , fiind cumparat de la EMAG in 2011 , si n-a prea fost folosit.
Link spre comentariu
  • Răspunsuri 15
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Eu fug de leptere trantite ca dracu' de tamaie (nu mai poti avea incredere ca le poti repara). Probabil ca mai sunt si alti colegi la fel.....

Iar de la trante e posibil sa se fi dus si hardul. In concluzie de recuperat din el ar mai fi unitatea optica (la ghici) memoria si procesorul. Eventual tastatura si alte acareturi marunte din el.....

Link spre comentariu

Dupa cum a spus colegul de mai sus ne mai fiind mare lucru din el iar mie imi trebuie o tst de 620-625 fa un pret pentru el complet. Se poate folosi si MP ca sa ajungem la un acord.

Vreau sa-l dau asa cum este ,  nu stau sa-l dezmembrez bucata cu bucata ! Si astept oferte maximale de reparatie , poate..........cine stie !

Link spre comentariu

Bine. Daca ajunge la vanzare astept un pret pentru el pe MP.

Multumesc.

Astept oferte pe PM pentru vanzare in starea cum este , indrazniti , nu ezitati ! De asemenea si pentru reparat o oferta maximala de pret , astept cu nerabdare , poate cineva are service si piese de schimb (piese brute cum se zice  :85 ).In functie de oferta , pentru un caz sau altul voi lua o decizie , adica daca ma costa prea mult reparatia , prefer sa-l dau asa cum este pentru piese de schimb!

Editat de nostromo
Link spre comentariu

am unul (toshiba) cu displayul spart , fara baterie si cateva butoane lipsa... il folosesc in atelier (ca ocupa mult mai putin spatiu decat un desktop) cu un monitor si tastatura separate si merge perfect cu linux 17 (asta ca sa nu mai stau sa caut si sa instalez toate driverele pentru el) :)) . incearca sa vezi daca e doar displayul si nu mai are si altceva.

Editat de dj_ando_83
Link spre comentariu

in 4 ani de cand ma ocup nu am vandut nici macar o baterie, ofer 10 lei cu tot cu transport ca sa pot castiga si eu 40 de lei la alimentator sa-mi merite statul la coada la posta, daca se mai poate vinde ceva din el se cheama noroc sau bonus

Esti cam shmecher pentru ca esti staff ? Calca apa , daca n-ai altceva de facut !

Link spre comentariu

in 4 ani de cand ma ocup nu am vandut nici macar o baterie, ofer 10 lei cu tot cu transport ca sa pot castiga si eu 40 de lei la alimentator sa-mi merite statul la coada la posta, daca se mai poate vinde ceva din el se cheama noroc sau bonus

tare buna asta :ras: :ras:

un pret pentru el, ca daca tot e licitatie, as da 150lei, insa sa fie cu verificare, sau pus pe incredere si pusi banutii intr-un cont ceva.

 

insa inainte de a da banii, daca sunteti de acord cu 150lei, as vrea sa stiu configuratia.. capacitate hdd, memorie ram, si cateva poze cu buba dupa spate :rade:

 

ps. aveti si-un pm

Editat de florin mulies
Link spre comentariu

tare buna asta :ras: :ras:

un pret pentru el, ca daca tot e licitatie, as da 150lei, insa sa fie cu verificare, sau pus pe incredere si pusi banutii intr-un cont ceva.

 

insa inainte de a da banii, daca sunteti de acord cu 150lei, as vrea sa stiu configuratia.. capacitate hdd, memorie ram, si cateva poze cu buba dupa spate :rade:

 

Laptop HP Compaq 620 cu procesor Intel® Celeron® Dual-Core T3100 1.9GHz, 2GB, 320GB
 
Descriere
=========
 
HP 620, 15.6"" LED-backlit HD BrightView (1366 x 768), Intel® Celeron® Dual- Core T3100(1.9Ghz, 1 MB cache),
 Video Intel GMA 4500MHD, RAM 2 GB 1333 MHz DDR3(1x2GB, 1 slot liber) dual-channel support 4GB max, 
HDD 320GB 5400rpm, DVD+/-RW SuperMulti DL LightScribe, Secure Digital, Boxe mono, Microfon integrat, Webcam 2MP, 
LAN 10/100, Wireless Intel 802.11a/b/g/n, Modem 56k, Bluetooth 2.1, no fingerprint, 
3xUSB 2.0/Express Card 34mm/VGA/HDMI/headphone/line-out/mic/RJ-45/RJ-11, Culoare Gri, Tastatura antistropi , 
TouchPad cu scroll, Baterie 6 celule(5ore), Adaptor 65w, Greutate 2.36Kg, 37.2 x 25.0 x 2.8 cm
 
O sa pun maine si niste poze.
Editat de nostromo
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări