Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

televizor ELITE 21ES57


Vizitator mediaset

Postări Recomandate

Vizitator mediaset

Salut.Am o rugaminte si va cer ajutorul.Vreau si eu o telecomanda de televizor Elite 21ES57.Nu am gasit nicaieri echivalenta si nicaieri in cataloagele de telecomenzi nu apare seria asta de televizor ELITE .Stie cineva ce telecomanda este compatibila?am incercat cu o telecomanda universala schwaiger.la cautarea automata cand apesi pe +progr cand gaseste ceva trece in av si acolo ramane.cand faci cautarea cu butonul de power comuta urmatorul canal si atat.Multumesc

post-74868-13982958741_thumb.jpg

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 11
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Vizitator mediaset

Da.gata am rezolvat .am fost cu el si mi l-s scanat cu ceva pana s-a oprit.Mi-a citit codul dupa care mi-a facut o telecomanda programabila care merge excelent.Nici vorba de codul pentru elite.Este compatibil codul cu un nume de televizor care incepe cu litera S oricum nu sagem s-au samsung. s-au saba Am uitat dar o sa ma uit ce a lipit numele si codul pe capacul interior al bateriilor.Tv nu este al meu dar o sa ma uit .oricum a gasit destul de greu .problema este ca te pacaleste ca butonul 9 facea initial oprirea la scanarea aia Cine se pricepe sa caute in tabelul ala de programare numarul 21es57fara elite .

Link spre comentariu
  • 10 luni mai târziu...

Multumesc mult. Am bagat si eu niste coduri pe My For You pentru Elite, Akira, Shivaki, dar nu a mers nici unul. Voi verifica maine informatiile de la d-vs. Pun si o poza aproximativ asemanatoare cu telecomanda originala tv-ului, care acum e doar o carcasa.

incercati mfy 19 sau 1556 sau 1460
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări