Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

kit I.P.R.S Baneasa


Vizitator just_dark_semitones

Postări Recomandate

  • 7 luni mai târziu...

Buna seara.....Intru si eu ca "musca-n lapte" sa va zic ca am in format electronic toata colectia TEHNIUM.....5,58 Gb :da Pentru doritori..... oricand, dati-mi un mesaj pe mail si vom cauta o cale sa vi le trimit...... :sparge: Normal ca gratuit..... :dans:

TehniumSau aici: http://blog.copcea.ro/2011/10/10/colect ... anul-1971/Radio: http://hamradio.ro/default.asp?id=17&mnu=17 :da
Si pentru cei care inteleg lb. rusa colectia Radio (1946-2011)h**p://publ.lib.ru/ARCHIVES/R/''Radio''/ :limb:
Link spre comentariu

Mai stiti cumva schema preamplificatorului?...

Desenata, nu cred ca o mai am, au trecut prea multi ani si nu ma mai ocup de audio de vreun sfert de veac. La vremea respectiva improvizam din diverse module folosite la alte constructii, am facut foarte multe amplificatoare...

Dar de curiozitate, la week-end o sa ma uit sa o reconstitui. Ampliful a venit la reparat (pt prima data), :limb: , il foloseste un prieten, uitasem demult de el, chiar m-am mirat ca mai merge dupa atatia ani, membranele difurilor abia se mai tin...(e folosit pe o clapa), am vazut ca are traful de retea ars, deci va trebui demolat pt rebobinare, asa ca o sa ma uit si la circuite.

Corectorul, cred ca am specificat, e facut dupa sch de la vechiul meu Majak-205 :rade:

 

Posted Image

 

Probabil l-am facut asa deoarece aveam multe potentiometre de 10K...

 

Ce te miri asa?.........

Cum sa nu se mire? Si eu ma mir...

Eheu, fugaces labuntur anni... :jytuiyu

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări