Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Nedumerire WinRar


Sonic

Postări Recomandate

Am luat de pe net un joc, are aproximativ 4gb si e format din mai multe arhive.

In partitia C:\ mai am doar 2,8 gb liberi, cand vreau sa dezarhivez arhivele se creeaza niste fisiere temporare in C:\ de marimea jocului si se opreste exact la 2,8 cat mai am liberi. Cum pot seta winraru sa creeze fisierele temporare in alta partitie ???

 

Posted Image

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 20
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

De ce nu dezarhivezi in alta partitie direct?? Daca dezarhivezi direct in alta partitie nu iti mai face nici un fisier temporar. Daca vrei neaparat sa iti faca fisiere temporare pe alta partitie, deschizi winrar->settings->paths iar de acolo setezi alta locatie pentru fisierele temporare...

Link spre comentariu

@Dr.L: nu vreau sa extrag .iso, ca sa ajung la acel .iso a trebuit sa dezarhivez mai multe arhive de mici dimensiuni (part1, part2 etc)

 

Exact asa am facut si io, m-am dus la setari ...... am ales locatia dar nu am trecut si un director.

Din cauza asta, a creat din nou temporary files in C:\ ?

 

Posted Image

Link spre comentariu

Oricum iti salveaza undeva niste fisiere temp, deoarece el dezarhiveaza step by step, arhiva cu arhiva iar tie o sa iti puna in directorul selectat doar imaginea cea mare Tu trebuie sa ii spui unde sa salveze fisierele temporare, si alegi acolo partitia unde ai spatiu, ca in printscreen-u de mai josBafta !

Link spre comentariu
Vizitator Moci

e greu sa faci un dvd cu muzica sau filme sa-ti eliberezi 1,2 giga???...ca la ce pret au cd-urile si dvd-urile in ziua de azi poti sa nu mai ti numai windows-u pe hdd :smt021

Link spre comentariu

e f nasol sa pui muzica pe dvd-uri,ca sa eliberezi hdd-ulcand asculti,sa-ti huruie unitatea optica(mai mult sau mai putin,tot e zgomot in +)apoi sa vrei o melodie care e pe alt dvd,apuca-te sa cauti,restictionari de playlist etcpai si atunci de ce apar hdd-uri tot mai mari si mai ieftine? ca e mai usor de stocat ceva pe hdd decat intr-o stiva de cd-uri,dvd-urifilmele si kiturile de la jocuri insa,se pot pune pe plastic pt a elibera hdd-ul

Link spre comentariu

pfuai, ce idee proasta ai.....am destul loc pe hard stai linistit era vorba doar de partitia C:\ unde am alocat doar 10gb. Sa inteleg ca tu ai zeci de gb de muzica doar pe dvd-uri, cum faci cand vrei sa asculti diferite piese? schimbi discurile dupa fiecare piesa ? :smt021 @mifty: n-am rezolvat nimic, chiar daca selectez optiunea aia tot in c: se salveaza, oricum winraru e pe expirate (pana atunci nu am de gand sa-l dezinstalez) dar dupa, probabil ca o sa-l inlocuiesc cu o versiune mai veche. :smt020

Link spre comentariu

Primesti mesaj de inregistrare doar dupa ce deschizi o arhiva cu winrarul "expirat". Daca dai click dreapta si extract nu mai primesti nici un mesaj :yawinkle: Folosesc winrar-ul "expirat" de cateva luni si n-are nici o jena, apesi pe escape cand iti apare mesajul si iti continui lucrul

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări