Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Coduri pentru radiocasetofoane și radio-cd auto


goznerg

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 38,9k
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

  • dan cod

    4036

  • zvasile

    4015

  • profimex

    1228

  • TRIFAN

    1161

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Acum 4 minute, adam stefan a spus:

inca astept este alimentat de 24 ore si tot nu cere codul

 

Poti sa astepti si o luna ca tot nu iese in mod normal orice aparat iese din SAFE 1-2 ore maxim inscrie dump de pe placa il ai aici

kenwood 24c04.rar

Editat de Vizitator
Link spre comentariu
Acum 2 ore, adam stefan a spus:

multumesc mult de ajutor dar daca i-l rescriu cu dumpul original ce cod folosesc?

 

Cel gasit in tuner cod 0678 tu trebuie sa inscri inapoi prim dump de pe placa iar cel din tuner nu modifici nimic .

Link spre comentariu
Acum 17 minute, diddygy a spus:

 

Cel gasit in tuner cod 0678 tu trebuie sa inscri inapoi prim dump de pe placa iar cel din tuner nu modifici nimic .

scuze acum am inteles   nu am gasit 2 memorii in aparat am gasit doar 1  dumpul ce l-am postat ca fiind fara cod l-am gasit la mine in arhiva si am inscriptionat cu el memoria din aparat am format codul 0678 dar aparatul a intrat in safe 4 curios ca nu in safe5 ca 4 era deja

Link spre comentariu
Acum 19 ore, AndreiMuha a spus:

Salut! Am vazut ca mai de mult te ocupai si de decodari de telefoane, poti sa ma ajuti si pe mine? Mi s-a spart telefonul si am nevoie de unul neaparat pentru facultate si am gasit o parnaie de alcatel in bagaj, dar e blocat in Orange(sunt in Anglia) 

Alcatel OT 228

228X-2ARGRO3

860504013432190

 

NCK:    10678401

Link spre comentariu
Acum 36 minute, validae a spus:

Vă salut, acest radio-cd RCD300 mp3  se poate decoda după serie, sau trebuie scos dump-ul ? Cel de pe maşină (RCD 500) nu mai vrea să se aprindă, doar clipesc ledurile de iluminat, acesta a fost luat de la dezmembrări şi e binenţeles codat

bICvnz9.jpg

cBI7bgV.jpg

Are un 24C32 care trebuie citit. Eu altfel nu pot.

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări