Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Barete 2×58 arse Samsung 43


Postări Recomandate

Acum 45 minute, dumitrumy a spus:

Chiar sunt curios ce ai spus diferit de ce i-am prezentat eu. Adica alegi rezistenta dupa locatie, nu dupa schema? 

dacå vorbeam cu ,,dumitale,,meritai un råspuns ,dar avånd in vedere cå ,,dumitale,, esti deranjat de ,,editårii,, te rog så ignori mesale mele ce nu-ti sånt adresate

in niciun caz rezistenta mentionatå de ,,dumitale,, nu e cea mentionatå de mine,

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 33
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Acum 1 oră, iuliantv a spus:

eu nu måsor consumul,må asigur ca a scade voltajul,(bineånteles) cå scade si curentul,in asa fel ca imaginea sa fie destul de luminatå din spate,sa nu dea efecte ,,negative,, deobicei sa nu fie albul lipsit de contrast ,cam acolo apar primele semne de luminå spate insuficientå

la cele ce au in menu setare de backlight ,intru si dau backlight din menu cåt mai scazut ,dar totusi imaginea sa fie ok,testez pe mai multe canale,si youtube dacå e smart,dupå care masor tensiunea pe barete ,de exemplu daca e 70v ,dupå care readuc backligtul din menu la maxim,si modific rezistenta pånå pe leduri cu backlightul la maxim e cca 70v, am vazut multe modificari ale rezistentelor  ,in general la vestel,dåcå urmariti unele postari,de pe google,care sånt binevenite,dar maresc prea mult valoarea rezistentelor si lumina de spate e oribilå,eu ca si client nu as fi multumit de imagine

deci ce vreau så spun? dacå stati bine cu vederea,ajustarea se face ,,ochiometric,, asta e metoda mea si ,dacå sånt unii ,,frustati,, de ceea ce am scris se pot adresa CCr

Adik lasi backlight-ul maxim ..dar modifici valoarea reziasentei ca sa nu mai ai neplaceri oe viitor

Link spre comentariu
Acum 12 minute, AuricaTanase a spus:

Adik lasi backlight-ul maxim ..dar modifici valoarea reziasentei ca sa nu mai ai neplaceri oe viitor

nu il las neaparat la maxim,doar il dau la maxim cånd cresc valoarea rezistentei,

ca dupå aceea orice ar face clientul din menu sa nu afecteze in viitorul apropiat baretele noi,så nu creascå curentul pe leduri mai mult decåt e suficient pentru o imagine bunå

Editat de iuliantv
Link spre comentariu
Acum 17 minute, iuliantv a spus:

nu il las neaparat la maxim,doar il dau la maxim cånd cresc valoarea rezistentei,

ca dupå aceea orice ar face clientul din menu sa nu afecteze in viitorul apropiat baretele noi,så nu creascå curentul pe leduri mai mult decåt e suficient pentru o imagine bunå

Am inteles ideea

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări