Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Samsung ww80k42e07sdlpeu


Postări Recomandate

Sper sa nu gresesc tipul masinii de spalat sant date gasite pe internet,placa de semnal mic(procesorul si restul) are codul dc41-00252a,placa de putere are codul dc41-00251b...

As dori o un manual service sau o informatir de la cei care stiu conectica acestei placi(nu am gasit pe net decat putine informatii)

Daca alimentez placa de pe alternativele la punte totul este ok apas butonul de power se aprind ledurile si totul paresa fie ok,daca alimentez placa pe contactele releului de langa punte (poza gasita pe un forum din rusia)o sa o atasez nu se aprinde absolut nimic pe condensatorul de 10uf/500v m doar 170v dc pe iesirea sursei de stand by am 0v.

Releul de langa punte si celalalt din partea opusa a placii sant ok date jos si probate,la masuratori nu gasesc absolut nimic defect,si nu prea stiu ce sa mai fac.

Rog ajutor..

 

U на плате.jpeg

152041802_1793382680820364_3082914158405514199_n.jpg

Link spre comentariu
  • 10 luni mai târziu...
  • Răspunsuri 1
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Zile populare

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări